• USD 27.6
  • EUR 32.7
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

Є два підходи: у Зеленського сказали, як будуть підвищувати зарплату

Реклама на dsnews.ua
Влада розглядає два підходи для збільшення мінімальна заробітної плати, що, зокрема, допоможе зменшити обсяг тіньової економіки

Про це розповів радник президента України Олег Устенко в ефірі телеканалу "Україна 24", передає "ДС".

За його словами, в питанні підвищення зарплат існує два підходи.

"Логіка збільшення заробітної плати в будь-якій економіці в будь-якій країні світу зазвичай йде наступна: спочатку у тебе є зростання продуктивності праці в глобальній економіці, після цього у тебе є можливість збільшувати заробітну плату в приватному секторі. Коли приватний сектор збільшив заробітну плату і коли у нього було зростання продуктивності праці, він платить більш високі обсяги податкових надходжень, які отримує державний бюджет, звідти з'являються гроші для того, щоб збільшувати зарплати в державному секторі економіки. Це один загальний підхід", - сказав Устенко.

За словами радника президента, існує ще один підхід:

"Коли ти борешся з тіньовим сектором економіки, ти можеш збільшувати мінімальну заробітну плату. Знаючи, що значна частина економіки в тіні, ти збільшуєш і таким тиском змушуєш звужуватися тіньовий сектор економіки".

Як повідомляла "ДС", прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що до 1 липня 2021 року розмір мінімальної заробітної плати в Україні повинен становити 6500 гривень.

    Реклама на dsnews.ua