• USD 27.6
  • EUR 33.4
  • GBP 38.8
Спецпроєкти

Європарламент закликав ЄС качати газ через Україну, блокуючи будівництво "Північного потоку-2"

Реклама на dsnews.ua
Газопровід може перешкоджати реалізації стратегії ЄС по диверсифікованості джерел енергії

Європейський парламент ухвалив сьогодні, 21 січня, резолюцію, в якій закликав країни-члени Європейського Союзу не допустити будівництва газопроводу "Північний потік - 2", повідомляє "ДС" з посиланням на текст резолюції.

Згідно з документом, також ЄП закликає ЄС повністю використати транзитний потенціал України, через територію якої щорічно в Європу поставляється близько 40% від загального обсягу російського газу.

"(Європарламент - ред.) закликає держави-члени використовувати повністю транзитний потенціал України, а також зміцнити співробітництво в цілях забезпечення енергопостачання ЄС і України, щоб уникнути будівництва нових трубопроводів в обхід України, зокрема, Nord Stream II", - йдеться в резолюції.

Також в документі зазначається, що газопровід, який "Газпром" планує будувати в партнерстві з низкою європейських компаній по дну Балтійського моря, може перешкоджати реалізації стратегії ЄС по диверсифікованості джерел енергії, зазначає УНІАН.

Читайте також:

Нагадаємо, 12 січня 2016 року "Газпром" скасував низку тендерів на будівництво понад 400 км магістрального газопроводу, необхідного для запланованого проекту "Північний потік-2".

Як повідомляла "ДС", раніше Центральна і Східна Європа схопилися в спробі зупинити реалізацію проекту, загрозливого енергобезпеки ЄС.

    Реклама на dsnews.ua