• USD 27.5
  • EUR 32.4
  • GBP 35.8
Спецпроєкти

Євросоюз тільки виграє від закону про локалізацію в Україні, — генеральний директор Федерації роботодавців

Реклама на dsnews.ua

Прийняття законопроекту №3739 "Про внесення змін до закону України "Про публічні закупівлі", який називають законопроектом про локалізації в промисловості, вигідно не тільки Україні, але і Європейському Союзу

Про це заявив генеральний директор Федерації роботодавців України Руслан Іллічов під час круглого столу "Локалізація в машинобудуванні: як Україні перемогти у конкуренції", передає "ДС".

Він спростував критику документа щодо можливого збитку від прийняття законопроекту, в першу чергу, для європейських компаній. Ця критика лунала і з боку посла Євросоюзу в Україні.

"Неправда, що ми працюємо у збиток європейським компаніям. Наша практика низької ціни на публічних закупівлях давно призвела до того, що конкуренція розгортається не між українськими та європейськими компаніями, а між відразу кількома компаніями з Китаю, трохи Туреччини і Білорусі. І в цій ситуації виникає парадокс, коли локализована з німцями бурова Discovery програє китайцям і таких прикладів багато", — сказав генеральний директор Федерації роботодавців.

Іллічов звернув увагу, що Україна — єдина країна в світі, яка в держзакупівлі не використовує нецінові критерії. І це призводить до того, що Україна купує дешеву і неякісну продукцію.

"Країна на порозі глобальної модернізації. Локалізація призведе до росту технологій і комплектації саме з Євросоюзу. Закон підтягує інтереси європейських виробників складної техніки, зокрема, колісної та комунальної, яка має шасі німецьких автовиробників", — пояснив він.

Як повідомлялося, у Верховній Раді України 24 червня поточного року зареєстровано законопроект про локалізації, який є ключовою ініціативою у сфері промислової політики, спрямованої на розвиток машинобудування. Співавторами законопроекту, крім Кисілевського, виступили Дмитро Наталуха, Роксолана Пидласа, голови депутатських фракцій і груп, парламентських комітетів, а також члени комітету економічного розвитку та інших депутатів — всього 38 співавторів.

Законопроект поширюється на чотири підгалузі машинобудування: ж/д транспорт, міський пасажирський транспорт, комунальна техніка, спецтехніка, енергетичне машинобудування. При цьому передбачається вимога локалізації на рівні 25-40%, локалізація є кваліфікаційним критерієм для участі в закупівлі. Методику визначення ступеня локалізації затверджує Кабінет міністрів.

    Реклама на dsnews.ua