• USD 27.4
  • EUR 30.9
  • GBP 36.3
Спецпроєкти

Щорічно від продажу контрафактного алкоголю і контрабандних сигарет економіка втрачає більше 13 млрд грн, — Данило Гетманцев

Рівень тінізації ринку алкогольної та тютюнової продукції придбав масштаби реальної загрози національній безпеці України. Щорічно від продажу контрафактного алкоголю і сигарет економіка держави втрачає 13,4 млрд грн

Реклама на dsnews.ua

Про це в інтерв'ю порталу "Бізнес Цензор" розповів глава Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев.

За його даними, збитки від реалізації контрафактних алкогольних напоїв (несплати акцизного збору) в середньому становлять 8,1 млрд грн на рік. Ще 5,3 млрд грн економіка недоотримує від нелегального продажу тютюнових виробів.

"В Україні працює нелегально 8 тисяч точок з продажу контрафактного алкоголю. Крім того, ви можете зайти в мережу і ввести пошуковий запит "горілка в тетрапаках". Доставка на будь-яке поштове відділення без обмежень. Горілка в 10 разів дешевше легальної", — констатує Гетманцев.

Більш того, за його словами, в тому ж Києві відкрито працюють магазини, в яких встановлені стелажі з бутлями нелегальної горілки, яку навіть пропонують безкоштовно продегустувати. Гетманцев стверджує, що в схемах виробництва "лівого" алкоголю тотально задіяні як офіційні заводи, так і малі підприємці.

На підприємствах, зокрема, розлив "непідакцизної" вогненної води, як правило здійснюється в другу зміну, а податкові пости ДФСУ, які присутні на кожному підприємстві, закривають на злочинні схеми очі.

Він зазначив також, що на цей час, Комітету фінансів податкової та митної політики спільно з правоохоронними органами вдалося зруйнувати централізовану систему виробництва контрафактного алкоголю, запустивши, в тому числі приватизацію спиртзаводів. І тепер завдання влади навести на ринку остаточний порядок.

"Проблема набула таких якостей, що сьогодні без перебільшення загрожує національній безпеці. І я не виключаю, що сьогодні це питання має бути вирішене на рівні Ради національної безпеки і оборони", — сказав глава профільного Комітету ВРУ.

"Бізнес Цензор" опублікував список з 6 підприємств, реквізити яких були вказані на виявлених правоохоронцями упаковках контрафактної алкогольної продукції:

  1. ТОВ "Олександрія Бріг", ЄДРПОУ 31969320, продукція — горілка "Пшенична", "Олександрія";
  2. ПП "Олександрія Преміум", ЄДРПОУ 42329970, продукція — горілка "Пшенична", "Олександрія Преміум", "Житня Сльоза";
  3. ПрАТ "Люботинський завод продтовари", ЄДРПОУ 24486154, виробляє фальсифіковану продукцію під ТМ "Краля Пшенична", "Люботин Старослов'янська", "відбірна", "Золотий Стандарт", "Lubotinn"
  4. ТОВ "ЛГЗ ПРАЙМ", ЄДРПОУ 33867056, продукція — "Улюблена", "Синевир", "Миронівська Пшенична Нива", "Хлібна Криниця", "PRIME VODKA";
  5. ТОВ НВП "Гетьман", ЄДРПОУ 31804036, продукція — "Пісня Солов'їна", "За волю Наливайко";
  6. ТОВ "Захід Алко Груп", ЄДРПОУ 38067234, продукція — "Забава Мисливська", "Горілка Посольська".

"Ми зобов'язані змусити ці підприємства вийти з тіні, працювати в білу, платити податки або припинити їх діяльність", — резюмував Данило Гетманцев.

    Реклама на dsnews.ua