• USD 40.4
  • EUR 44
  • GBP 51.7
Спецпроєкти

"Філіп Морріс" є найбільшим іноземним спонсором російської війни, — блогер

Блогер, колишній депутат Київради Володимир Горковенко зауважив, що транснаціональна компанія Philip Morris працює у Росії та своїми податками фінансує виробництво куль, безпілотників та ракет, які вбивають українців

Офіс Phillip Morris
Офіс Phillip Morris / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це Горковенко написав у своїй колонці для порталу Site.ua, передає "ДС".

Він зауважив, шо днями група Ceetrus, яка володіє та керує майже 300 торговими центрами в Європі, закрила угоду з продажу своїх активів у Росії. Ceetrus входить до французької групи Auchan — блогер нагадує, що проти роботи Auchan на російському ринку пройшли пікети у багатьох країнах світу. Однак є й компанії, які не поспішають виходити з російського ринку.

"У минулому році НАЗК визнало Philip Morris International міжнародним спонсором війни. Правда, реєстр забанили. Але це не міняє суті справи: Філіп Морріс працює у Росії та своїми податками фінансує кулі, "шахеди" та ракети, які вбивають українців. У 2022 році компанія сплатила до бюджету ерефії 8 мільярдів та має статус одного з найбільших донорів російського військового бюджету", — пише блогер.

На цьому тлі, стверджує Горковенко, компанія хизується подяками від Путіна та порушує міжнародне право, маркуючи Крим як російську територію. Що ж до роботи Philip Morris в Україні, то блогер звертає увагу на відсутність інформації щодо допомоги компані силам оборони України. "Єдине повідомлення, яке я зустрів, — це те, що компанія у 2022 році передала нашим воїнам партію цигарок", — пише автор. Інші ж звіти компанії — лише про "гуманітарну допомогу". Однак і тут, вважає Горковенко, є запитання: "У звітах компанії, "принаймні говориться", що на гуманітарну допомогу українцям витрачено 400 млн гривень. Для такої компанії з її надприбутками — це копійки. Їхні рекламні бюджети вимірюються десятками мільярдів доларів".

Натомість, як стверджує блогер, Philip Morris в Україні вдається до лобістських дій. Так, зокрема, саме цю компанію Горковенко звинувачує у лобіюванні зменшення на 20% акцизу на електронні сигарети та стіки. "В умовах страшенного дефіциту грошей транснаціональна компанія, котра отримує надприбутки, ще й вирішила залізти у кишені українців, котрі і так щодня стікають кров'ю. Зменшення акцизу на 20% в умовах війни — це мінус десятки мільярдів гривень у держбюджеті", — зазначає блогер. Горковенко також стверджує, що "Філіп Морріс" замовляє "брудні PR-кампанії", хоча й не наводить чітких доказів цього. Він припускає, що такі кампанії спрямовані, зокрема, проти нардепа Євгена Петруняка. "Коли гуглив тему акцизу на електронні сигарети, то натрапив на матеріали, в яких фігурує нардеп Євген Петруняк. Фігурує далеко у не кращому світлі", — пише Горковенко, зазначаючи, що хвиля негативу у бік Петруняка начебто пов'язана із тим, що нардеп лобіює підвищення адвалорної ставки акцизу, зниженої ще за часів Януковича. Горковенко акцентує, що "не стверджує однозначно, що кампанія дискредитації нардепа Євгена Петруняка — справа рук "Філіп Морріс". І додає: "Транснаціональна компанія зовсім не переймається тим, щоб піти з російського ринку та припинити фінансувати вбивства українців та, власне, війну проти України".

    Реклама на dsnews.ua