• USD 27.9
  • EUR 34.1
  • GBP 39.5
Спецпроєкти

Фірташ пішов "газовою війною" на завод Коломойського

Реклама на dsnews.ua

АТ "Дніпропетровськгаз" намагається за борги відключити від газопостачання підприємство з виробництва рідкого хлору АТ "ДніпроАзот" (Кам'янське, Дніпропетровська область), яке афілійоване з групою "Приват", що призведе до зупинки виробництва на стратегічному підприємстві. У Дніпропетровській області вже назвали ситуацію "війною" між олігархами Дмитром Фірташем та Ігорем Коломойським

Як стверджують в "Дніпропетровськгазі", станом на січень 2021 року борг БК «ДніпроАзот» за розподіл блакитного палива перевищив 200 млн грн, передає "ДС" з посиланням на depo.ua.

Крім того, "газовики" заявили, що з осені 2020 року "ДніпроАзот" ухилявся від оплати послуг. 12 січня "Дніпропетровськгаз" повідомив підприємство, що починає процедуру обмеження розподілу газу в зв'язку з хронічним порушенням договірних відносин. У той же час, "ДніпроАзот" активно використовував бюрократичні процедури для ухилення від оплати.

Слід зазначити, що раніше аналогічна ситуація склалася з акціонерного товариства "Нікопольський завод феросплавів" і АТ "Марганецький ГЗК", власниками яких також є Ігор Коломойський. Але після обмеження подачі газу борги були погашені.

Більш того, 18 січня фахівці "Дніпропетровськгазу" прибули на завод "ДніпроАзот" з метою опломбування обладнання. Однак їх на підприємство не пустили. "Газовики" викликали поліцію і повідомили про перешкоди законним діям газорозподільної компанії. Ніхто з представників заводу не вийшов до "газовиків" і поліції, копію акту про недопуск до газового обладнання також не прийняли.

На "ДніпроАзоті" не коментують ситуацію, що склалася.

Слід зазначити, що підприємство знаходиться в перманентній кризі. 15 червня 2018 року завод зупинився на невизначений термін, через що у водоканалів виникли проблеми з рідким хлором, який використовується в якості реагенту для очищення питної води. Підприємство вимагало підняти ціни на свою продукцію. За оцінками фахівців, вартість рідкого хлору виросла з 7 тис. грн до 36 тис. грн за тонну. До кінця року "ДніпроАзот" відновило роботу.

Крім того, в 2019 році Дніпропетровська облрада виставив стратегічне підприємство Аульський хлорпереливну станцію на приватизацію. Єдине підприємство, яке має все необхідне обладнання з транспортування хлору, продали за трохи більше 30 млн грн фірмі "Агентство "Мега плюс". Вона належить звичайному жителю Дніпра Андрію Житникову, дружина якого розповіла, що цей бізнес на її чоловіка "повісили". Розслідувачі, в свою чергу, встановили, що фірма пов'язана з "Приватом" Ігоря Коломойського.

    Реклама на dsnews.ua