• USD 27.7
  • EUR 33.4
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

Фонд друга Путіна на десятки мільйонів "кинув" підрядників в Сочі, — ЗМІ

Реклама на dsnews.ua
Будівельний підрядник подав в суд на фонд "Талант і успіх", який розвиває в Сочі центр для обдарованих дітей «Сіріус»

Підрядник звинувачує фонд російського віолончеліста Сергія Ролдугіна, друга Володимира Путіна, в тому, що той не сплатив його роботу, передає "ДС" з посиланням на Republic.

Компанія "ВИР-23" працювала з фондом "Талант і успіх" протягом двох років. За цей час вона відремонтувала чотиризірковий готель Azimut, який перейшов фонду від "Ренови" Віктора Вексельберга, і ще кілька об'єктів (збудоване для комерційних цілей будівля готелю, компанія переробляла в дитячий центр). У 2015 році фондом було передано і будівля медіацентру, також побудованого до Олімпіади. За словами співвласниці "ВИР-23" Світлани Ваганової, коли її фірма приступила до ремонту медіацентру, фонд запровадив нових підрядників.

"Коли роботи наближалися до завершення, у фонді змінилося керівництво, яке відповідає за будівництво, - каже Ваганова. - Нам почали говорити, що ми повинні відмовитися від частини оплати, тому що у фонду політика економії коштів. Але адже ми запропонували найнижчу ціну і з нею всі погодилися. Претензій до якості робіт не було. Потім ввели іншого підрядника. В один прекрасний день ми побачили, що ремонт нашими матеріалами робить інша компанія".

Загальна сума трьох позовів "ВИР-23" до фонду - 51,5 млн рублів. Судовий процес почався в березні 2016 року, але розгляду справи по суті досі не було. Крім того, Ваганова написала в прокуратуру Сочі скаргу на фонд. За її словами, це ні до чого не призвело, в прокуратуру скаргу втратили (22 листопада Ваганова подала ще одну скаргу).

"З тих пір, як почалися судові розгляди, у нас не припиняються податкові перевірки, - розповіла підприємець. - Нам довелося поміняти юриста, тому що той, який захищав нас спочатку, почав затягувати терміни. Ми дізналися, що з ним поговорили і дали зрозуміти, що нам допомагати не треба".

Ваганова передбачає, що зміна підрядників може бути пов'язана з протекціонізмом керівництва фонду. Новий заступник керівника з будівництва Володимир Шидловський. За інформацією бази даних СПАРК, у нього є власна будівельна фірма ГКС. Колишній керівник ГКС, а нині головний інженер "Сіріуса" Дмитро Пападык, також підприємець - йому належить будівельна компанія "Адрем".

Як стверджує Ваганова, її компанія не єдина, з якою не розплатився фонд. Інформацію про те, що підрядники зіткнулися з невиплатами з боку "Таланту й успіху", виданню підтвердили ще дві компанії. Сума боргу у кожної з них доходить до декількох десятків мільйонів рублів. Колишній заступник керівника фонду "Талант і успіх" Микита Моспан підтвердив, що у організації є конфлікти з підрядниками. Сам Моспан зараз також судиться з фондом. Він звинувачує "Талант і успіх" в незаконному звільненні.

Прес-служба фонду "Талант і успіх" спростувала інформацію про невиплати підрядникам. Представник фонду заявив, що зараз відбувається процес зміни підрядників, які виконали роботи з грубим порушенням будівельних норм. Він також повідомив, що у фонді існують багаторівнева система перевірки компаній, які беруть участь у роботах на об'єктах фонду. Внутрішні нормативні акти організації виключають можливість афільованості компаній співробітників фонду з підрядниками.

Фонд "Талант і успіх" створений в 2014 році. Його співзасновником та головам правління став віолончеліст Сергій Ролдугін, друг Володимира Путіна, згадуваний у панамському справі. Фонду передали частину олімпійської інфраструктури та два сочинських пляжу загальною площею 320 метрів.

Мета фонду - пошук і підтримка талановитих дітей по всій Росії. На початку листопада Путін дорікнув фонд у неефективному витрачанні бюджетних коштів, увагу глави держави на це звернула голова Рахункової палати Тетяна Голікова. Президент також пригрозив позбавити фонд фінансування.

В кінці жовтня директор департаменту фінансів Міністерства освіти Андрій Зарубін говорив, що обсяг субсидування фонду "Талант і успіх" буде збільшено. На підтримку центру "Сіріус" та виплату грантів талановитим дітям передбачено, за його словами, 288 млн рублів в 2017 році, 576 млн рублів в 2018-му і 784 млн рублів в 2019 році, в загальній складності, більше 1,6 млрд рублів.

Державне фінансування - не єдине джерело доходів фонду. Як писав Republic, влітку Путін зібрав в Сочі майже три десятки великих бізнесменів, закликавши їх "вжити ефективні кроки і дають конкретні плоди результати у роботі з молодими людьми, з підлітками". Піклувальниками "Сіріуса" стали мільярдери Роман Абрамович, Вагіт Алекперов, Володимир Потанін, Петро Авен, Олег Дерипаска та інші.

За даними Republic, учасники зустрічі зобов'язалися підтримати фонд сумами від $1 млн до $10 млн.

    Реклама на dsnews.ua