• USD 27.2
  • EUR 32.4
  • GBP 37.9
Спецпроєкти

Фонд держмайна судитиметься за "трубу Медведчука"

Фонд державного майна (ФДМ) України подав до суду з проханням визнати за державою право власності на частину магістрального нафтопродуктопроводу "Самара-Західний напрямок"

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в повідомленні пресслужби ФДМУ, інформує "ДС".

У позовній заяві Фонд просить суд скасувати державну реєстрацію права власності "ПрикарпатЗахідтранс" та Пд-Західного акціонерного товариства трубопровідного транспорту нафтопродуктів на майно.

Позов подано за матеріалами Національного антикорупційного бюро.

Довідка. Трубопроводи "Самара-Західний напрямок" та "Грозний — Армавір — Трудова" були побудовані за часів Радянського Союзу і знаходилися у загальносоюзній власності. Після проголошення незалежності на підставі правонаступництва він мав перейти у власність держави Україна. Проте посадові особи "дочки" російської компанії "Транснафтопродукт", "Прикарпатзахідтранс", трубопроводи у власність України не передали.

Станом на 1 листопада 1992 року вартість майна була оцінена у 8,18 млн доларів. Протяжність нафтопродуктопроводів становить 1433 км.

Нагадаємо, Спеціалізована антикорупційна прокуратура завершила розслідування дій експертки, через дії якої, за даними слідства, суд не визнав права держави на частину нафтопроводу "Самара-Західний напрямок" у 2017 році. Агентство з розшуку та управління активами за результатами конкурсу обрало управителем частини нафтопроводу дочку "Нафтогаза" – "Укртранснафту". У лютому Вищий антикорупційний суд наклав арешт на частину нафтопродуктопроводу "Самара-Західний напрямок".

У 2015 році російська "Транснефть" заявила про продаж "ПрикарпатЗахідтранс". Наразі серед власників вказано німця Анатолія Шефера, який повʼязаний з оточенням одіозного нардепа і кума російського президента Віктора Медведчука, а також компанію "Інтернешнл трейдінг партнерс АГ". Третім власником є "Нафтобітумний завод", який у 2019 році придбав контрольний пакет акцій в статутному капіталі "ПрикарпатЗахідтранс". Компанією володіє білоруський бізнесмен Микола Воробей. 

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua