• USD 26.4
  • EUR 30.6
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

Форум цифрової трансформації 2.0: Що обговорювали в Києві

7 жовтня в НСК "Олімпійський" в Києві відбувся Форум цифрової трансформації 2.0, присвячений новітнім технологіям і тенденціям розвитку інформаційно-комунікаційних технологій, аналізу телекомунікаційного ринку та інсайтам сфери ІКТ

Реклама на dsnews.ua

Під час форуму, який провела компанія "Хуавей Україна", своїм досвідом і баченням розвитку галузі інформаційно-комунікаційних технологій поділилися представники вітчизняних і міжнародних організацій.

Серед спікерів форуму — віцепрем'єр-міністр, міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров, глава офісу ITU в Європі Ярослав Пондер, генеральний директор Coleago Consulting Штефан Зеле, головний експерт Ради національної безпеки і оборони України Олександр Галущенко, генеральний директор, FTTH Council Europe Вінсент Гарньє та інші.

В ході форуму спікери говорили про стрімкі зміни, завдяки яким вже зовсім скоро повністю підключений інтелектуальний світ стане реальністю. Спільні ж зусилля всіх зацікавлених сторін дозволять побудувати динамічну екосистему для процвітання як різних галузей, так і кожної окремої людини.

Міністр цифрової трансформації України у своєму виступі нагадав, що одна з ключових цілей міністерства — покрити 95% населення країни високошвидкісним інтернетом до 2024 року, і зараз над цим разом з операторами зв'язку ведеться активна робота.

"Крім того, ми проводимо науково-дослідну роботу у сфері розвитку 5G. Адже це технологія, без якої неможливо бути успішною цифровою державою. Плануємо вже наступного року провести тендер на ліцензії для 5G, після чого зможе початися розгортання мереж в Україні. Я впевнений, що майбутнє — за технологіями та інноваціями", — зазначив Федоров.

Своєю чергою Надзвичайний і Повноважний Посол КНР в Україні Фань Сяньжун відзначив успіхи України в цифровій трансформації та першість у багатьох цифрових технологіях.

"Україна має вигідне географічне положення, освітні та наукові ресурси, розвинуту сферу ІТ та сприятливі умови для розвитку цифрової економіки. Вона стала першою країною у світі, яка запровадила систему електронних паспортів, і здобула першість у багатьох напрямах цифрових технологій серед країн Європи", — нагадав Фань Сяньжун.

"Рівень покриття оптоволоконними мережами в Україні вищий за середній по Європі. Розгортання мереж йде правильним шляхом, проте нам ще потрібно багато й довго працювати, щоб досягти повного покриття", — зазначив також і генеральний директор FTTH Council Europe Вінсент Гарньє.

На думку учасників форуму, для подальшого розвитку цифрової економіки України важливо спільними зусиллями сприяти створенню цифрової інфраструктури, а також продовжувати розширювати покриття мережі та скорочувати цифровий розрив.

"У 2020 році Huawei підтримала український уряд у розробці плану розвитку широкосмугового доступу. Ми готові й надалі ділитися технологіями і досвідом для розвитку національної широкосмугової мережі, щоб допомогти уряду досягти мети — охопити 95% населення, як було заплановано", — пообіцяв віце- президент правління, генеральний директор Huawei Poland Бао Цзяньлінь.

Керівник напрямку фіксованого широкосмугового доступу (FBB) в Міністерстві цифрової трансформації Андрій Набок також вважає важливим прискорення розвитку широкосмугового покриття в Україні.

"Основною складовою державно-приватного партнерства при будівництві волоконно-оптичної інфраструктури є відкриті, зрозумілі та ефективні процеси взаємодії з бізнесом. Проєкт Інтернет-субвенція є прикладом таких процесів", — зазначив він.

В цілому спікери вважають, що мобільне підключення грає вирішальну роль у забезпеченні сталого розвитку всіх країн.

"Важливе значення для прискорення бізнес-циклу та прокладення шляху для розвитку 5G має розробка законодавчих норм і регуляторних актів, а також пошук "першопрохідців". Мобільне підключення вимагає повної інтеграції із національною стратегією цифровізації для прискорення інновацій і подальшої цифрової трансформації", — зазначив глава ITU в Європі Ярослав Пондер.

    Реклама на dsnews.ua