• USD 27.3
  • EUR 30.8
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

"ФРІДОМ ФІНАНС УКРАЇНА" дебютувала як андеррайтер та за день реалізувала цінні папери на суму 100 млн грн

Інвестиційна компанія "ФРІДОМ ФІНАНС УКРАЇНА" отримала ліцензію на проведення андеррайтингу та провела первинне розміщення корпоративних облігацій серії D лізингової компанії "ЕСКА Капітал" на суму 100 млн грн

Реклама на dsnews.ua

"ФРІДОМ ФІНАНС УКРАЇНА" запропонували купити на первинному ринку цінні папери з нового випуску компанії "ЕСКА Капітал" із початковою простою прибутковістю на рівні 16% річних. Пропозиція була особливо вигідною, зважаючи на те, що на вторинному ринку вона може знизитися до 14,5-15% річних.

В "ЕСКА Капітал", яка є лідером українського ринку лізингу в сегменті фінансування малого та середнього бізнесу, зазначили, що завершили розміщення облігації серій В та С на початку року та наступний випуск планували не раніше, ніж через рік чи два.

"Але попит не згасав. Ми щомісяця отримуємо від 15 дзвінків із проханням купити паперів ще на 100 тис. грн. Це тільки від фізосіб. Запит від інституційних інвесторів був ще вищим, тому на їхнє прохання ми організували позаплановий випуск серії D. Нашою метою стало розміщення за один день", — пояснив СЕО "ЕСКА Капітал" та співзасновник Safra Finance Антон Дядюра.

Інвестиційній компанії вдалося заповнити книгу заявок за кілька тижнів до розміщення. Корпоративні облігації серії D розмістили на АТ "Українська біржа". "ФРІДОМ ФІНАНС УКРАЇНА" як андеррайтер забезпечила підготовку проспекту емісії, дотримання всіх процедур, швидке укладання угод та маркетингову підтримку емітента до та після виходу на біржу.

"Для "ФРІДОМ ФІНАНС УКРАЇНА" дебютна участь як андеррайтер у первинному розміщенні облігацій "ЕСКА Капітал" — це крок до розвитку нашого фондового ринку. Зараз в Україні проводять 1-2 публічні розміщення на рік, тому ми з радістю приєдналися до пропозиції від одного з найбільш швидко зростаючих емітентів. Силами командної роботи "ФРІДОМ ФІНАНС УКРАЇНА", за участю колег з АТ "ФРІДОМ ФІНАНС" (Казахстан), андеррайтер спільно з емітентом організували відкрите розміщення облігацій шляхом проведення аукціону на АТ "Українська біржа", — заявила генеральна директорка ФРІДОМ ФІНАНС УКРАЇНА Марина Бартошек.

Директор з розвитку бізнесу Української біржі Олексій Сухоруков зазначив, що розміщення пройшло швидко та дуже успішно. Усього інвесторам запропонували 100 000 паперів номінальною вартістю 1000 грн/шт. Загальний обсяг випуску склав 100 млн грн і всі облігації розкупили за один день.

"Поки я, як фізособа, збирався подати заявку на купівлю невеликої кількості облігацій, всі розібрали. Емітента можна лише привітати — андеррайтер попрацював ефективно. Загалом можна сказати, що ринок корпоративних облігацій поступово набирає обертів, що не може не тішити", — сказав він.

У "ФРІДОМ ФІНАНС УКРАЇНА" переконані, що первинні та вторинні розміщення акцій та облігацій вітчизняних емітентів в Україні — це спосіб для компаній залучити борговий капітал для свого розвитку та масштабування, отримати доступ до великої кількості інвесторів, підтвердити прозорість бізнесу та зміцнити ділову репутацію. Залучені інвестиції компанія спрямує на фінансування лізингових угод для малого та середнього бізнесу.

    Реклама на dsnews.ua