• USD 27.7
  • EUR 33.7
  • GBP 39.2
Спецпроєкти

Газ з відходів: Бахматюка Ukrlandfarming виступає за екологічну електроенергетику

Біогаз - один з екологічно чистих джерел виробництва електроенергії. І Україна входить в десятку країн з найкращим потенціалом для виробництва біогазу
Реклама на dsnews.ua

Агрохолдинг "Авангард", що входить в групу компаній одного з найбільших українських агровиробників, Укрлендфармінг (Ukrlandfarming українського бізнесмена Олега Бахматюка, активно виступає за використання відновлюваних екологічно чистих джерел енергії і використовує власний біогазовий завод для виробництва електроенергії в Херсонській області, пише "ДС".

Слідуючи світовим трендам використання екологічно чистих способів виробництва енергії з відновлюваних джерел, один з найбільших агровиробників України запустив власне виробництва електроенергії з біогазу, і планує нарощувати генеруючі потужності. Найбільш ефективно використовувати біогаз прямо на місці його виробництва, забезпечуючи відразу місцевих споживачів теплом і електрикою. Саме тому підприємство межує з птахофабрикою "Чорнобаивка" агрохолдингу "Авангард" (група компаній "Укрлендфармінг") в Херсонській області. Перша черга побудована в 2016 році. Потенціал другої черги - в два рази більше. А потужність третьої черги планується ще в чотири рази більше, ніж першої.

"Запуск биогаззавода в 2016 році для нас був частково і проектом корпоративної соціальної відповідальності - розповідає керівник відділу по зв'язках з громадськістю Маріанна Коніна. - Ми керуємося не тільки високими стандартами якості при виробництві продукції, а і мінімізуємо негативний вплив наших підприємств на навколишнє середовище. Будівництво биогаззавода було логічним кроком у цьому напрямку. Тільки за перший рік експлуатації біогазовий завод переробив 57,3 тис. тонн гною. Вироблену екологічно чистим способом електроенергію ми сьогодні передаємо за "зеленим" тарифом в мережу міста".

Виробництво електричної енергії на заводі здійснюється за двома модульними когенераційними біогазовими установками встановленою потужністю 1560 кВт кожна (сумарно 3,12 МВт), які укомплектовані стаціонарним чотиритактним газовим двигуном внутрішнього згорання і трифазним синхронним генератором. Паливо для двигуна - біогаз, який виробляється на новому біогазової заводі. Вироблений газ з біореактора через систему очищення від сірки надходить на установки електростанції, які перетворюють енергетично високоякісний біогаз в електричну енергію для передачі в мережі АТ "ЕК "Херсонобленерго" за мінусом електроенергії, яка йде на власні потреби заводу і птахофабрики. Для передачі виробленої електроенергії в мережі АТ "ЕК "Херсонобленерго" биогаззаводом побудована однотрансформаторная підстанція 0,4/10 кВ.

Група компаній " Укрлендфармінг - найбільший агровиробник в Європі, керуючий найбільшим в Україні банком чорноземів. Агрохолдинг "Авангард", що входить до складу групи Ukrlandfarming, є лідером з виробництва яєць не тільки в Україні, але й у всій Європі. Компанії Олега Бахматюка традиційно є одними з найбільших платників податків в Україні.

    Реклама на dsnews.ua