• USD 28.1
  • EUR 33.2
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

Газ може подорожчати на 40%, — Коболєв

Реклама на dsnews.ua

Вартість газу на ринках може збільшитися на 40%

Про це заявив глава НАК "Нафтогаз України" Андрій Коболєв в ефірі телеканалу "Україна 24", передає "ДС".

"Ринок дійсно показує, що очікується певне підвищення. Наразі підвищення, яке очікується ринком, становить приблизно 40%. Буде воно таким чи не буде – важко передбачати, але в "Нафтогазі" ми робимо все для того, щоб ціноутворення на ринку було максимально прозорим. Насправді зараз український ринок став дешевшим за прямий імпортний паритет. Це відбулося ще рік тому. Всі трейдери це розуміють. На ринку існує конкуренція – і ця конкуренція зробила ціну дуже привабливою і низькою", — пояснив він.

Коболєв розповів, як споживачі можуть запобігти значному підвищенню витрат на газ.

"Наразі ми пропонуємо і продукт, який дозволяє споживачу зафіксувати діючу ціну на весь наступний рік – послуга "газ про запас". Минулого року це спрацювало. Ми пропонуємо і цього року", — сказав він.

Раніше повідомлялося, що "Нафтогаз України" встановив ціну на природний газ для побутових клієнтів в серпні на рівні 3,24 грн/куб. м з ПДВ та без урахування вартості розподілу (доставки). Порівняно з липнем ціна газу зросла на 270 гривень, тобто на 9%. У "Нафтогазі" пояснюють це тим, що "ринок входить в сезон високих цін, що звичайно настає з наближенням опалювального періоду".

"Нафтогаз України" визначив ціну на газ в рамках тарифу "Річний" – 4,73 грн за кубометр (з ПДВ та без урахування доставки). Підключення до тарифу буде доступно з 15 серпня.

    Реклама на dsnews.ua