• USD 26.4
  • EUR 30.7
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

"Газові" рекорди в Європі: в ЄС почали розслідування

В Євросоюзі почалося розслідування причин рекордного підвищення цін на газ на ринках європейських країн

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в повідомленні на сторінці в Facebook гендиректора ТОВ "Оператор ГТС України" Сергія Макогона, передає "ДС".

"Група країн ЄС, до якої увійшли Франція, Іспанія, Чехія, Румунія і Греція, почала розслідування причин рекордного стрибка цін на газ в Європі", — написав Макогон.

За його словами, Франція, Іспанія, Чехія, Румунія і Греція закликали встановити загальні правила покупки газу на європейському ринку.

"Оператор ГТС України" підтримує таку пропозицію і зі свого боку виступає за дотримання усіма учасниками газового ринку правил енергетичної солідарності ЄС та виступає за прозорі тарифи ЄС", — додав гендиректор "Оператора ГТС".

Макогон нагадав, що Україна пропонує додатково прокачувати в Європу щодня 80 млн кубометрів через українську і польську території. Однак "Газпром" використовує менше законтрактованих потужностей ГТС.

"Через штучно створений дефіцит газу на ринку Європи ціна виросте. При цьому "Газпром" продовжує ''натякати", що з запуском ''Північного потоку-2'' ситуація стабілізується", — резюмував чиновник.

Нагадаємо, 5 жовтня ціна листопадового ф'ючерсу на газ хабі TTF в Нідерландах досягла $1456 за тисячу кубометрів.

В кінці свого повідомлення Макогон написав, що за станом на 6 жовтня ціна склала вже 1900 доларів.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua