• USD 28.4
  • EUR 33.3
  • GBP 36.8
Спецпроєкти

"Газпром" замовив у "Нафтогазу" додаткові потужності для транспортування

Реклама на dsnews.ua

Російський монополіст "Газпром" замовив у НАК "Нафтогаз України" додаткові потужності для транзиту газу українською газотранспортною системою

Про це 21 вересня повідомила пресслужба української компанії, інформує "ДС".

"ПАТ "Газпром" (Росія) потребує додаткових потужностей для транспортування природного газу українською ГТС у Європу в жовтні. НАК "Нафтогаз України" сьогодні отримав додаткові потужності на міждержавних з’єднаннях. Послуги з організації транзиту будуть оплачені "Газпромом" додатково до основного транзитного договору", — йдеться в повідомленні.

Зазначається також, що такі потужності "Газпром" оплатить у повному обсязі. Це принесе додатковий дохід як "Нафтогазу", так і "Оператору ГТС України".

В компанії нагадали, що у грудні 2019 року "Нафтогаз України" і "Газпром" підписали Угоду про надання послуги з організації транспортування природного газу через територію України з терміном дії 2020-2024 рр. При цьому узгоджено обсяги російського газу для транспортування європейським споживачам в межах цієї угоди. Так, у 2020 році йдеться про заброньовані потужності обсягом 65 млрд кубометрів. За такі послуги "Газпром" зобов’язаний сплатити понад 7 млрд дол. США.

В середині вересня голова правління "Нафтогазу" Андрій Коболєв повідомив, що цього року Україна має отримати близько 2 мільярдів доларів від російського "Газпрому" за використання газотранспортної системи.

    Реклама на dsnews.ua