• USD 28
  • EUR 33.5
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

Гетманцев анонсував новели у роботі банків

Реклама на dsnews.ua

Голова комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев анонсував законопроєкт, що стосується банківської діяльності

Про це Гетманцев повідомив у Facebook, передає "ДС".

За словами депутата, банківський законопроєкт планують зареєструвати 12 листопада.

"Це довгоочікувані для банківського співтовариства зміни. Вони наблизять наше законодавство до міжнародних стандартів та кращої наглядової практики центральних банків країн ЄС", — зазначив Данило Гетманцев.

У проєкті закону пропонується низка новел.

"Буде посилено вимоги до ради банку та підвищено вимоги до системи внутрішнього контролю та управління ризиками. Це дозволить зміцнити корпоративне управління у банках. Буде запроваджено нову структуру та вимоги до капіталу банків. Це дозволить банкам залишатися стабільними навіть у кризові періоди. Будуть запроваджені нові сучасні наглядові інструменти. Наприклад, право регулятора встановлювати банку індивідуальний розмір економічних нормативів залежно від ризиковості його діяльності", — написав Гетманцев.

На думку голови комітету, ухвалення законопроєкту дозволить забезпечити відповідність української системи банківського нагляду передовим практикам.

Як писала "ДС", раніше Данило Гетманцев висловив переконання, що Україна зможе у 2021 році уникнути дефолту, хоча їй "буде дуже важко".

    Реклама на dsnews.ua