• USD 27.6
  • EUR 33.4
  • GBP 38.8
Спецпроєкти

Гетманцев запевняє, що відсутність траншу МВФ у 2021 році не стане для України катастрофою

Україні буде набагато важче пройти 2021 рік без траншу від Міжнародного валютного фонду, проте його відсутність не стане катастрофою для країни

МВФ
МВФ
Реклама на dsnews.ua

Про це під час брифінгу 15 лютого заявив глава фінансового комітету Верховної Ради Данило Гетманцев, передає "ДС".

За його словами, співпраця з МВФ продовжується.

"Ми переконані в тому, що нам пройти 21-й рік без чергового траншу МВФ буде набагато важче, але це в жодному разі не буде катастрофою. У нас є відповідні ресурси, у нас є відповідні можливості, щоби це здійснити. Ніякої катастрофи не буде. Будуть виконані бюджетні зобов'язання, буде в країні фінансова стабільність, буде валютна стабільність", — сказав Гетманцев.

При цьому нардеп назвав негативним результатом провал переговорів із місією МВФ.

"З іншого боку, ми повинні розуміти, що співпраця з будь-яким міжнародним партнером можлива тоді, коли це задовольняє інтереси як міжнародних партнерів, так і України. Ми повинні в цих переговорах знайти правильний баланс, аби не перейти червоні лінії ні нашого суверенітету, ні інтересів українців", — додав Гетманцев.

Він зазначив, що зараз сторони визнали, що їм необхідні додаткові консультації.

Як повідомляла "ДС", постійний представник МВФ в Україні Йоста Люнгман заявив, що місія Міжнародного валютного фонду завершила роботу в Україні. Сторони не змогли домовитися про перегляд програми Stand-by, за якою Україна мала отримати наступний транш.

    Реклама на dsnews.ua