• USD 27.7
  • EUR 32.9
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

Гетманцев розповів, коли в Україні зникне податкова міліція

Реклама на dsnews.ua
Податкову міліцію в Україні ліквідують разом з появою Бюро економічної безпеки

Про це глава фінансового комітету Верховної Ради Данило Гетманцев розповів в інтерв'ю Liga.net, передає "ДС".

За його словами, новостворений орган не матиме силовий блок, але буде здійснювати оперативно-розшукові заходи, а також самостійно вести слідчі дії.

"Силовий блок є в "Альфі". Бюро зможе залучати, якщо будуть потрібні певні спецоперації", - зазначив нардеп.

Гетманцев додав, що автоматичного переведення працівників податкової міліції в Бюро економічної безпеки не буде, але забороняти самостійний перехід також не планують.

РБК-Україна уточнює, що Бюро економічної безпеки також позбавить Службу безпеки України повноважень по розслідуванню економічних злочинів. Позбавлення СБУ таких прав є однією з умов меморандуму Міжнародного валютного фонду.

Нагадаємо, ще в 2014 році у Верховній Раді України був зареєстрований проект постанови про "вдосконалення діяльності міліції", а саме - рекомендація Кабінету міністрів ліквідувати податкову міліцію. У 2017 році планувалося, що після ліквідації податкової міліції, справи, які вона не встигла завершити, передадуть в національну поліцію. Пізніше перший заступник голови ГФС Сергій Білан заявив, що податкова міліція продовжує працювати в правовому полі.

Як повідомляла "ДС" в травні 2019 року в податковій міліції, яка є органом Державної фіскальної служби, середній рівень грошового забезпечення працівника центрального апарату ГФС становив 21 500 грн.

    Реклама на dsnews.ua