• USD 28.2
  • EUR 32.9
  • GBP 36
Спецпроєкти

Глава Мінфіну назвав основні пріоритети дербюджету-2021

Реклама на dsnews.ua

Міністр фінансів України Сергій Марченко назвав основні параметри проєкту державного бюджету на 2021 рік, який сьогодні, 14 вересня, було затверджено урядом

Відповідну інформацію він оприлюднив під час брифінгу, інформує "ДС".

"Ми провели багато консультацій з головними розпорядниками бюджетних коштів, з органами місцевого самоврядування, з відповідними асоціаціями. Це була велика кропітка робота протягом останніх трьох місяців. Найбільш складний період був у серпні, але ми намагалися максимально збалансувати всі речі. Проєкт бюджету є збалансований, реалістичний. Це бюджет, який дає можливості для розвитку. Тому назва бюджету – бюджет можливостей для розвитку", — сказав Марченко.

Серед основних пріоритетів держбюджету міністр назвав підвищення мінімальної заробітної плати, якісну освіту, доступну медицину та передбачення коштів на боротьбу з коронавірусом, зокрема на вакцинацію.

"Суттєві кошти передбачені на культурні заходи, пенсії і на спорт, тому що у наступному році передбачаються Паралімпійські ігри, тому кошти передбачені також на цю мету. Серед пріоритетів також безпека і оборона. Перерозподіл через ВВП видатків на оборону збільшується і дорівнює 5,92% ВВП", — додав міністр, слова якого наводить сайт "112.ua".

Крім цього, передбачається також масштабна цифровізація економіки і збільшене фінансування програми "Велике будівництво". Вперше у бюджеті передбачені кошти на забезпечення транспортної інфраструктури, електрифікацію і купівлю нових пасажирських вагонів. Передбачено і збільшення коштів на децентралізацію і фінансування регіонів.

Тим часом уряд на своїй сторінці у Facebook оприлюднив основні показники головного фінансового документа України:

Як писала "ДС", проєкт держбюджету-2021 вже викликав нарікання у Верховній Раді.

    Реклама на dsnews.ua