• USD 27.3
  • EUR 30.9
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

Пишаюся, що Україна ввела новий ринок електроенергії, - Рональд Хайсман

Реклама на dsnews.ua
Введений новий ринок електроенергії збільшить конкуренцію і буде сприяти зниженню цін на електроенергію

Про це заявив член правління Асоціації країн Бенілюксу щодо енергетичної економіці Рональд Хайсман у коментарі журналісту по запуску ринку електроенергії з 1 липня.
 
"Я в цьому плані Україною пишаюся. Що ви, нарешті, зробили цей крок. Це відмінне рішення. Перехідний період буде складним, зокрема, для ваших енергетичних компаній, ви повинні будете до цього пристосуватися. Я навіть припускаю, що вашим компаніям, які зараз працюють, це не дуже сподобається, тому що у них розкішна монополистской позиція. Але вони, зрештою, адаптуються до нових правил, за якими працює ринкова система. Їм доведеться змінюватися. Щоб вижити, вони просто змушені будуть пропонувати новий, кращий сервіс", - заявив Хайсман.
 
На думку енергетичного експерта, в результаті енергореформи в Україні будуть створюватися нові енергопідприємства, на ринок зайдуть міжнародні енергокомпанії, які увеличаит конкуренцію і будуть сприяти зниженню цін на електроенергію і підвищення якості послуг, що надаються споживачам. Зокрема, він навів приклад реалізації реформи в Нідерландах, де до її початку було п'ять енергетичних компаній, а зараз - 85.
 
"Різні типи підприємств, міжнародні енергетичні компанії будуть заходити в Україну, тому у вас буде справжній ринг, на якому теж будуть змагатися. Завоювати споживача буде важче, і це - плюс для домогосподарств. Для них продукт стане дешевше. Ціна на електроенергію складається з собівартості, податків, видатків власне енергокомпаній, і ось тут вже будуть намагатися здешевити виробництво. Щоб пропонувати нижчу ціну. І саме покриття буде більш якісним. Ви зможете знайти те, що підходить саме вам - якщо хочете зелену енергетику, будете шукати серед зелених енергетичних компаній. Якщо не дбаєте про це - йти до звичайної. Приміром, тієї, що продасть дешевше. Це буде змушувати постачальників працювати якісніше, і ринок буде конкурентним. А ви, нарешті, зможете отримати дешеву електроенергію, більше покриття і якісний сам продукт", - прогнозує Хайсман.
 
Нагадаємо, 1 липня запрацював новий ринок електроенергії, у відповідності з прийнятим в 2017 році Верховною Радою Закону України "Про ринок електричної енергії". Згідно із законом, нова модель передбачає введення таких сегментів, як ринок двосторонніх договорів, ринку "на добу вперед", внутрисуточный ринок, балансуючий ринок.
 
Україна ввела ринкові відносини в електроенергетиці передостанній з країн Європи.

    Реклама на dsnews.ua