• USD 28.2
  • EUR 34.2
  • GBP 38.3
Спецпроєкти

Держбюджет-2021 характеризується нічим не підкріпленим роздуттям держвидатків, — експерт UIF

Реклама на dsnews.ua

У проєкті державного бюджету на 2021 рік, у порівнянні з держбюджетом на поточний рік, намітилася зміна пріоритетів. Акцент зроблено на медицину, духовний та фізичний розвиток, а також на освіту

Про це заявив експерт економічних програм Українського інституту майбутнього (UIF) Данило Монін, передає "ДС".

"В цілому держава збільшила обсяг видатків за даними напрямки на 100 мільярдів, навіть трохи більше. Збільшення витрат на ці напрямки виросли на 2,2% ВВП, і воно закладено за рахунок того, що буде визначено підвищення зарплат на 30%, яке регламентували президент Зеленський і Кабмін. При цьому ми бачимо, що дане підвищення ніяк не вкрите доходами держбюджету, тобто фактично ми будемо збільшувати державний борг. Таким чином, всі дані фінансування будуть здійснюватися за рахунок збільшення державного боргу", — сказав Монін в ході пресбрифінгу, онлайн-трансляція якого йде на сторінці UIF в Facebook.

Він зазначив, що якщо 2020 рік сприймається як кризовий, коли держава прагнула економити й зменшувати свої втрати, то 2021 рік "планується з роздуттям держвидатків".

"Базова сума, яку називає Мінфін, буде 5,7% ВВП — це навіть вище, ніж прогнозний дефіцит в цьому році", — підкреслив експерт.

Як писала "ДС", раніше Разумков заявив, що Верховній Раді поки що вистачає часу, щоб ухвалити державний бюджет на 2021 рік, не заходячи у так звану "новорічну бюджетну ніч". Разом з тим на цьому пленарному тижні проєкт головного кошторису розглядатися у парламенті не буде.

    Реклама на dsnews.ua