• USD 28.1
  • EUR 34
  • GBP 38.2
Спецпроєкти

Держава своєю діяльністю формує стимули для переходу в тінь, — Монін

Реклама на dsnews.ua

Розвиток економіки України у 2021 році викликає побоювання через негативні тенденції, спровоковані діями влади

Про це сьогодні заявив експерт економічних програм Українського інституту майбутнього (UIF) Данило Монін, передає "ДС".

Він зазначив, що багато з того, що задекларовано президентом Володимиром Зеленським (нульова декларація, податок на виведений капітал, щоб стимулювати економіку фіскальними методами), зривається, причому в першу чергу Міністерством фінансів.

"Ми бачимо, що в 2020 році був проведений законопроект № 1210 (Закон про внесення змін до Податкового кодексу України щодо удосконалення адміністрування податків, усунення технічних і логічних неузгодженостей в податковому законодавстві, — прим."ДС"), який тільки посилює податкове навантаження й адміністративний тиск на платників податків. Також зараз ми бачимо боротьбу за РРО (Реєстратори розрахункових операцій, — прим. "ДС"). Згідно з президентським законопроєктом, буде введена повна ррорезація всіх субʼєктів роздрібної торгівлі по речах. На жаль, держава є таким собі "кидалою". Спочатку говориться, що РРО потрібно тільки для текстилю, але потім в цей "текстиль" включається поголовно вся група товарів: одяг, взуття головні убори тощо", — сказав Монін в ході пресбрифінгу, онлайн-трансляція якого йде на сторінці UIF в Facebook.

Він також нагадав, що в наступному році будуть знову відкриті податкові перевірки, закриті на час карантину, що "також лобіює Мінфін".

"Ми бачимо, що держава своєю діяльність, скоріше, формує стимули для переходу "в тінь" або відʼїзду громадян за кордон через відсутність перспектив розвитку в наступному році", — додав експерт.

    Реклама на dsnews.ua