• USD 27.6
  • EUR 33.4
  • GBP 38.8
Спецпроєкти

Готель «Дніпро» відхопили за мільярд: хто, коли, навіщо?

Реклама на dsnews.ua

Приватизація набирає обертів. Перший об’єкт держвласності купили на торгах у системі ProZorro. Фінальна ціна угоди перевищила стартову у 14 разів. Було 80,9 млн гривень – дали 1,1 млрд гривень. Шалену інвестицію зробила українська компанія «Смартленд». Інші 28 учасників аукціону з мільярдною ставкою не змагалися

Чи прозоро все в ProZorro?

Система ProZorro – гарний інструмент для поповнення бюджету України. Під час продажу «Дніпра» маркетплейс виправдав назву, залучивши міжнародних експертів. Наприклад, Baker McKenzie та DELTA Ukraine провели юридичній та технічний аудити. Також долучилися Cushman & Wakefield та IDeals. Окрім того, перед початком торгів виступили експерти – включаючи голову Фонду держмайна Дмитра Сенниченка.

Багатьох схвилювало: чому аукціон почався саме з 80,9 млн гривень? Невже ставка підставна? Теорії змови руйнує Закон України «Про приватизацію державного та комунального майна» (стаття 22). Організатори слідували його засадам – суму сформувала актуальна ціна акцій об’єкту.

                                    

Навіщо «Смартленду» «Дніпро»?

Компанія мріє перетворити «Дніпро» в український аналог американського «Хілтону». Амбітно? Не те слово. Однак у «Смартленду» для цього є усі необхідні знання. За 6 років роботи (з 2013-го) у сфері нерухомості вона стала профі з питань готельного бізнесу. А ще у неї чиста репутація – з законом проблем не виникало. Статутний капітал – понад 11 млн гривень. Але у мережі гуляє інформація про те, що компанією курує інвестор з Росії. Ще одна теорія, яку повинна спростувати перевірка Фонду державного майна України. Якщо щось нечисто – договір не підпишуть.

«Скуповувати державне майно за безцінь, значить обкрадати країну і співгромадян. Ми розуміємо, що ця інвестиція окупить себе не через один десяток років, але хочемо зламати український стереотип «після мене хоч потоп» і показати, що бізнес не повинен перейматися тільки миттєвим збагаченням. Готелі «Хілтон» – це синонім успішності, який підіймає репутацію США у рейтингу країн з високим рівнем сервісу. Таким же синонімом якості і предметом гордості українців ми хочемо зробити і готель «Дніпро», – коментує переможець торгів.

 

Готель у безпеці

Інша страховка влади – умови приватизації. «Смартленд» повинна залишити готель готелем, зберігши від 100 номерів. Також компанія півроку не має права знижувати заробітну плату працівників закладу, прибирати з назви слово Дніпро (чи його англійську версію) та губити чотири зірки. До того ж, в «подарунок» новий власник отримав борги, які треба погасити за 6 місяців.

 

На радість Зеленському

Президент України не приховує захвату від вигідної угоди. Воно і правильно – мільярд бюджету під час карантину не зашкодить. Глава держави пише:

«Переможцю торгів – новому власнику готелю «Дніпро» – бажаю, щоб ця чудова будівля в центрі Києва виправдала його інвестиції, принесла прибуток і стала справжньою окрасою нашої столиці та бажаною локацією для її гостей. Переконаний, держава не повинна конкурувати з бізнесом у тому, що бізнес зазвичай робить краще, у цьому випадку – керує готелями».

Але що насправді чекає на «Дніпро»? Який об’єкт приватизують наступним? Побачимо. Сподіваємося, обійдеться без сюрпризів.

    Реклама на dsnews.ua