• USD 26.4
  • EUR 30.7
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

Гроші компаній родини Суркісів досі знаходяться на рахунках Приватбанку – адвокат

Заяви окремих посадовців Приватбанку, що запевняють суспільство про нібито відсутність коштів компаній родини Суркісів на рахунках банківської установи, є нічим іншим як маячнею та відвертою неправдою

Ігор Алексєєв
Ігор Алексєєв
Реклама на dsnews.ua

Про це на пресконференції заявив адвокат Ігоря Суркіса Ігор Алексєєв, передає "ДС".

Зокрема, він навів кілька аргументів, що спростовують тези про списання коштів у капітал Приватбанку.

"Аргумент перший. Починаючи з грудня 2016 року існувала заборона Кіпрського суду на будь-яке втручання у ці депозитні кошти. І така заборона є безстроковою. Другий аргумент пов’язаний з тим, що сам Центральний банк Кіпру, тобто банківський регулятор не визнав українську процедуру бейл-ін, в рамках якої ці кошти могли бути списані з депозитних рахунків. Тобто, простіше кажучи, бейл-ін не має юридичної сили на Кіпрі. І аргумент третій: ліцензія кіпрського філіалу Приватбанку була обмежена на той час до двох функцій, до двох операцій. Це нарахування відсотків та повернення депозитів по мірі закінчення відповідних договорів" – зазначив адвокат.

Також, за словами Ігоря Алексєєва, про наявність грошей на рахунках свідчить нарахування відсотків за депозитами, яке здійснювалося вже після так званого списання коштів.

"Відсотки нараховувались на депозитні рахунки включно до квітня 2017 року. Тобто ще протягом 4 місяців після їхнього нібито списання у капітал банку. Це фактично доводить, що ніякого списання не відбулося і вони фактично продовжують знаходитися на рахунку. Через це, на моє переконання, всі заяви про відсутність коштів є відвертою маніпуляцією, брехнею та не підкріплені жодними доказами", – резюмував Алексєєв.

    Реклама на dsnews.ua