• USD 26.3
  • EUR 30.6
  • GBP 36.3
Спецпроєкти

Хелемський: Банківський ринок України має великий потенціал зростання

Реклама на dsnews.ua
Банківський ринок України є недооціненим і володіє великим потенціалом для зростання

Таку думку в інтерв'ю "Цензор.НЕМАЄ" висловив директор департаменту структурованого торговельного фінансування "Укргазбанку" Геннадій Хелемський.

"Хоч наш ринок і активно розвивався, але на ньому ще є величезне поле для діяльності. Так, є дуже сильний гравець "ПриватБанк", є "Монобанк". Але я впевнений, що на такому ринку, як наш, а він не маленький - 35-40 мільйонів чоловік, навіть за європейський мірками, є величезний потенціал . Говорити, що він заповнений - це просто не розуміти його глибину. Для сильних компаній, банків, завжди є можливість розвиватися", - вважає Хелемський.

Хелемський нагадав, що 2019 рік став успішним для банківського сегмента України, і практично всі комерційні банки продемонструють прибуток за підсумками року у своїй звітності. Згідно з даними Національного банку України, чистий прибуток платоспроможних банків за 9 місяців 2019 року склала 48,4 млрд гривень. Порівняно з аналогічним періодом 2018 року цей показник виріс в 4,4 рази.

На думку Хелемського, криза банківської системи України в 2014-2017 роках дозволив їй адаптуватися до європейської моделі функціонування банківського ринку, а окремі фінансові установи скористалися кризовими часами для зміцнення своїх позицій на ринку.

"Події 2014-2017 рр дуже добре простимулювали сферу в цілому - відбулася адаптація національного банківського ринку до європейської та загальносвітової моделі. Великі олігархічні банки були виведені з ринку, іноземні самі пішли чи відчутно скоротили свою присутність. В рази знизилася частка російських фінустанов. Природно, зросла частка державних банків. Для багатьох - криза стала можливістю, і вони нею скористалися. Наприклад, "Укргазбанк" перемістився з 15-го місця на 4-е", - повідомив Хелемський.

Нагадаємо, уряд України досягло домовленостей з МВФ щодо нової програми співпраці. Трирічна програма передбачає виділення Україні кредитів у розмірі 4 млрд спеціальних прав запозичень (SDR), що еквівалентно 5,5 млрд доларів США.

    Реклама на dsnews.ua