• USD 28.2
  • EUR 34
  • GBP 38.2
Спецпроєкти

Індекс бігмака: видання The Economist дало оцінку гривні

Реклама на dsnews.ua

Згідно з даними так званого "індексу БігМака", який щорічно формує видання The Economist, українська гривня недооцінена проти долара США на 61%

Ціна БігМаку в Україні становить 62 грн, в США — 5,66, передає "ДС" з посиланням на "Економічну правду".

Таким чином, "курс БігМака" становить 10,95 грн/$. Якщо фактичний обмінний курс вважати за 28,14 грн/$, різниця буде передбачати, що українська гривня недооцінена на 61,1%. У минулому році цей показник становив 58%.

У цьому році для оцінки гривні вперше зробили можливість коригування на ВВП країн, які порівнюються (в даному випадку США і України). В такому випадку гривня вважається недооціненою на 29%.

Без коригування три валюти виявилися переоцінені: швейцарський франк, шведська крона і норвезька крона.

Найбільш недооціненими валютами вказуються ліванський фунт, російський рубль і турецька ліра.

Журнал The Economist публікує Індекс БігМака щорічно з 1986 року. Індекс заснований на теорії паритету купівельної спроможності. В основі дослідження лежить вартість бургера Біг Мак в McDonalds в різних країнах світу з вартістю цього ж бургера в США.

Як повідомляла "ДС", радник президента України з питань економіки Олег Устенко заявив, що локдаун, введений в Україні з 8 до 24 січня, істотно не вплине на курс гривні до долара, адже багато підприємств продовжують працювати.

    Реклама на dsnews.ua