• USD 26.5
  • EUR 31.1
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

Інфляційне таргетування довело свою ефективність, зробивши економіку стійкою до криз, - Шевченко

Шість років запровадженого Національним банком України монетарного режиму інфляційного таргетування показали, що орієнтир НБУ на низьку та стабільну інфляцію, а не на фіксований валютний курс – ефективніший

Реклама на dsnews.ua

Про це написав керівник НБУ Кирило Шевченко за підсумками участі у Круглому столі, присвяченому шостій річниці інфляційного таргетування в Україні.

"Саме 18 серпня 2015 року Національний банк запровадив монетарний режим інфляційного таргетування, головні принципи якого – пріоритетність досягнення та підтримки цінової стабільності, незалежність та прозорість у проведенні монетарної політики", — розповів він.

Впровадження інфляційного таргетування мало цілу низку позитивних проявів. Кредити здешевшали, кредитування зростає. На 1 січня 2021 року міжнародні резерви сягнули восьмирічного максимуму – понад 29 мільярдів доларів США.

"Гнучке курсоутворення зменшило вразливість економіки до криз. Знизилася доларизація економіки, наприклад, доларизація депозитів за цей період скоротилася із 47% до 35%. Здійснено суттєвий прогрес у валютній лібералізації – усе це є фундаментом для стійкого економічного розвитку", — пояснив Шевченко.

Теперішня політика НБУ дозволяє реагувати як на поточні виклики, так і на довгострокові тенденції, вважає він.

"НБУ бере активну участь у розробці низки інноваційних законопроєктів. Один з таких законів – "Про платіжні послуги". Також разом з Мінцифрою ми брали участь у розробці проєкту закону "Про віртуальні активи"", — повідомив очільник НБУ.

Паралельно разом з іншими світовими центробанками триває обговорення місця зелених фінансів у мандатах центральних банків.

"Разом з нашими міжнародними партнерами ми аналізуємо найкращі міжнародні практики для розробки Стратегії розвитку сталого фінансування, що плануємо фіналізувати у жовтні цього року. Крім того, ми розробляємо Концепцію регуляторних стимулів, яка повинна бути завершена у серпні", — зазначив Шевченко.

Нагадаємо, раніше експерт пояснив, що Національний банк України зробив правильний крок, застосувавши підвищення облікової ставки до 8% в якості механізму попередження зростання інфляції.

    Реклама на dsnews.ua