• USD 27.7
  • EUR 33.1
  • GBP 38.3
Спецпроєкти

Історичний мінімум: НБУ залишив облікову ставку на рівні 6%

Реклама на dsnews.ua

Національний банк України (НБУ) прийняв рішення зберегти облікову ставку на рівні 6,0% з 22 січня 2020 року, залишивши її на мінімальному в історії України рівні

Про це повідомив глава Національного банку Кирило Шевченко на брифінгу, передає "ДС" з посиланням на пресслужба НБУ.

Нагадаємо, НБУ прийняв рішення знизити облікову ставку з 8% до 6,0% річних з 12 червня 2020 року для підтримки економіки, після чого зберігав її на цьому рівні.

Відзначимо, облікова ставка — це вартість кредитів НБУ комерційним банкам, які можуть отримати від центробанку довгострокове або короткострокове рефінансування. Опосередковано ставка повинна визначати ціну кредитів на ринку.

Основним інструментом, за допомогою якого НБУ впливає на рівень інфляції, є облікова (ключова) ставка. За даними НБУ, в Україні зміна облікової ставки НБУ найбільше впливає на рівень інфляції через 9-18 місяців.

Якщо прогнозована інфляція знаходиться вище цільового рівня, то для її зниження облікова (ключова) ставка підвищується для приведення інфляції до мети 5%. І навпаки: при більш низькому прогнозованому показнику інфляції в порівнянні з цільовим рівнем ключова ставка знижується.

Нагадаємо, в Україні з 17 січня змінили правила продажу валюти. Українцям дали можливість продавати долари в терміналах, крім того, населенню дозволили проводити раніше заборонені операції з обміну валюти.

    Реклама на dsnews.ua