• USD 27
  • EUR 32.7
  • GBP 38.1
Спецпроєкти

Із "убитої в мотлох машини" у відреставрований механізм: як "Велике будівництво" Зеленського змінило Укравтодор

За останній рік Укравтодор став уже не схожим на стару бюрократичну "убиту в мотлох машину", навчився робити масштабні дорожні проєкти по всій країні та шукати для них фінансування

Реклама на dsnews.ua

Про це в інтерв’ю журналу MINTRANS заявив Юрій Голик.

"Нині Укравтодор – це вже добре відреставрований механізм. Із запланованого його команді майже все вдалося реалізувати. Якщо зробити все заплановане, то Укравтодор перетвориться на орган, який набагато ближчий до сучасного менеджменту, а не до бюрократії", — зазначив Голик

Результати говорять самі за себе: за перший рік реалізації програми Володимира Зеленського "Велике будівництво" агентство зробило 4 000 км доріг, а цього року планує відновити ще 4 500 км.

"Це близько 20% від усієї дорожньої мережі Укравтодору. За чотири року можна точно зробити 24 000 км доріг міжнародного, національного й регіонального значення, і якщо постаратися, то й 24 000 км територіальних доріг. Якщо зробити всі 48 000 км доріг Укравтодору, то це 80% трафіку країни. Я вважаю, що Укравтодор може бігти за висхідною", — каже Голик.

Ще одним позитивом він назвав зміну керівництва. Очільник Укравтодору Олександр Кубраков добре розуміється на інфраструктурі та має досвід вирішення питань на місцевому рівні, може підказати головам ОДА правильне рішення щодо того чи іншого об’єкта.

Крім того, Укравтодор вперше за свою історію почав залучати гроші українських банків під державні гарантії та брати кредити за кордоном.

"Ніхто ніколи не вводив в Укравтодорі єдині правила для всіх дорожньо-будівельних компаній. Ніхто не залучав для будівництва доріг іноземний технагляд, а зараз він діє на 25% доріг. Із погляду реформи за рік вдалося зробити більше, ніж за весь час існування Укравтодору", — зазначив Голик.

Як повідомляв заступник голови Офісу президента, координатор "Великого будівництва" Кирило Тимошенко, цього року за програмою Володимира Зеленського буде відремонтовано та побудовано 6 500 км якісних доріг та 245 штучних споруд, включно з мостами.

    Реклама на dsnews.ua