• USD 27.2
  • EUR 30.6
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

З-за карантину третина малого бізнесу втратила більше половини доходів громадян, - опитування

Реклама на dsnews.ua
Під час карантину, введеного Кабміном, третина малих підприємців (33%) втратили 50-75% своїх доходів. Крім того, у них значно зросла заборгованість

Такі результати опитування, проведеного Європейською бізнес-асоціацією серед учасників проекту Unlimit Ukraine, який поєднує мікро - і малих підприємців, інформує "ДС" з посиланням на РБК-Україна.

За даними опитування, ще 44% малих підприємців понесли до 50% втрат доходів, а 7% підприємств розглядають варіант закриття. І лише 14% не відбулося ніяких змін в роботі або ж дохід навіть зріс.

Щоб досягти докарантинных темпів розвитку, 38% підприємців знадобиться один рік, 25% - два і більше років, 19% - близько шести місяців. Тільки 3% повідомили, що рівень розвитку їх бізнесу не змінився.

В половині компаній (48%) вдалося зберегти заробітну плату персоналу в незмінному вигляді, тоді як 29% були змушені скоротити розмір оплати праці, а ще 19% - відправити працівників у неоплачувану відпустку. Зберегти персонал компанії в незмінному вигляді змогли 59% підприємств. Ще 33% компаній торкнулося скорочення, а 6% навіть зараз шукають нових працівників.

Бізнес готовий повертатися до роботи - 54% компаній відновлять свою оффлайн діяльність протягом травня. У той же час 60% підприємців розглядають можливість повного або часткового переходу на віддалений режим роботи. Крім гнучкості в роботі, це ще й спосіб скоротити витрати на оренду офісу.

Опитування проводилося в період з 15 по 21 травня 2020 року. У ньому взяли участь 111 учасників - представників малого та середнього бізнесу.

    Реклама на dsnews.ua