• USD 38.2
  • EUR 41.3
  • GBP 48.2
Спецпроєкти

Через морози в Україні підскочило споживання електроенергії: чим це загрожує

Через похолодання в Україні значно збільшилося споживання електроенергії — тримається на максимально високому рівні

Електроенергія
Через морози в Україні підскочило споживання електроенергії / Pixabay
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні "Укренерго", передає "ДС".

"Рівень споживання продовжує зростати через значне похолодання по всій території країни. Вчора, 8 січня, добовий максимум споживання зафіксували ввечері — він був на 9,5% вище, ніж відповідний показник у попередній робочий день, 5 січня", — кажуть у відомстві. 

Станом на 9:00 рівень споживання на 5,8% перевищував вчорашній показник.

Причина, зазначають енергетики — значне похолодання: від 0° 5 січня до -11° 8 січня. На 9 січня прогнозували середньодобову температуру -15°. 

"Крім того, триває заживлення споживачів, знеструмлених через негоду в низці областей. У регіонах, де відновлюється електропостачання, фіксується швидкий одномоментний зріст споживання. Це не тільки створює значне додаткове навантаження на електростанції, але й перевантажує мережі передачі та розподілу електроенергії", — кажуть в "Укренерго".

Наразі електроенергії, виробленої станціями всіх видів, достатньо, але значне зростання споживання їх додатково навантажує.

"Електростанції й так працюють на максимальній потужності, але мають додатково дуже швидко та суттєво збільшувати вироблення електроенергії, що може призвести до технологічних порушень. Водночас більшість теплових електростанцій все ще відновлюються після масованих ракетних атак минулої зими. А сонячні електростанції не можуть працювати з максимальною потужністю через щільну хмарність та негоду", — пояснюють енергетики. 

Українців просять заощаджувати електрику протягом всього дня, з 9:00 до 19:00, і найближчими днями не вмикати потужні електроприлади одночасно.

Як писала "ДС", станом на ранок 9 січня в Україні через негоду знеструмлені 1025 населених пунктів.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua