• USD 28
  • EUR 33.5
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

Кабмін схвалив покупку у Франції 20 патрульних катерів у кредит

Кабінет міністрів схвалив здійснення державних зовнішніх запозичень для підтримки посилення морської безпеки і охорони України. Кошти підуть на закупівлю патрульних катерів компанії ОСЕА

ВМС України
ВМС України
Реклама на dsnews.ua

Розпорядження прийнято на засіданні уряду 10 березня, передає "ДС".

Як зазначається в пояснювальній записці до проєкту, підписання всіх необхідних документів, у тому числі кредитних договорів, дасть змогу здійснити вибірку у 2021 році на суму 849,2 млн гривень, що буде відображено як фінансування державного бюджету та відповідні видатки за бюджетною програмою Держприкордонслужби.

У пресслужбі Міністерства фінансів України зазначили, що офіційна підтримка включає: банківську позику, гарантовану Французьким експортним агентством Bpifrance Assurance Export на максимальну суму 76 млн євро та пряму позику Казначейства Франції на максимальну суму 40 млн євро.

Строк погашення кредитів не перевищує 10 років (з урахуванням строку вибірки кредиту). Процентна ставка казначейської позики — CIRR (0,38% річних на дату підписання контракту). Процентна ставка банківської позики — EURIBOR (6 місяців) + маржа до 1,4% річних.

Нагадаємо, в листопаді 2019 року міністр внутрішніх справ Арсен Аваков підписав з французьким урядом спільний проєкт, згідно з яким Державна прикордонна служба України отримає 20 патрульних катерів.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua