• USD 40.5
  • EUR 43.4
  • GBP 51.4
Спецпроєкти

Кабмін планує збільшити тариф за світло при споживанні понад 100 кВт з 1 червня, — ЗМІ

Кабінет міністрів України планує 30 травня на засіданні ухвалити зміни щодо формули оплати населенням послуги за електроенергію

Реклама на dsnews.ua

Про це пише "РБК-Україна" з посиланням на "джерела в уряді і на ринку", передає "ДС".

Як зазначається, з 1 червня тариф при споживанні понад 100 кВт зросте на 80%.

"З 1 червня за споживання до 100 кВт тариф планується залишити колишнім — 2,64 грн/кВт-год. На все, що більше, буде новий тариф — 4,8 грн/кВт-год", — сказав співрозмовник видання.

За даними "РБК-Україна", уже є відповідний проєкт рішення. В уряді наразі не коментували цю інформацію.

Як пояснює видання, при споживанні 100 кВт на місяць сума за електроенергію у платіжці не зміниться та становитиме 264 грн. Якщо споживання буде 200 кВт, то сума збільшиться до 744 грн (при чинному тарифі — 528 грн). При споживанні 300 кВт платіж буде 1224 грн (при чинному тарифі — 792 грн).

Міністр енергетики України Герман Галущенко також називав найімовірнішим сценарієм використання диференційованого підходу до споживачів залежно від обсягів використовуваної електроенергії. Він зазначав, що остаточне рішення щодо розмірів нових тарифів на електроенергію для побутових споживачів уряд ухвалить до кінця травня.

Нагадаємо, уряд встановив єдиний тариф на електроенергію для населення на рівні 2,64 грн/кВт-год із ПДВ з 1 червня 2023 року.

Наприкінці березня 2024-го Галущенко стверджував, що Міненерго ще не розглядало питання про підвищення тарифів на електроенергію для населення, бо тоді ще не розуміло масштабів пошкоджень після останніх російських атак.

Попереднє підвищення тарифів також відбулося як наслідок масштабних атак на енергетику. Міністр зазначав, що без цього рішення Україна б не відновила енергетику і не пройшла б зиму стабільно і без відключень.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua