• USD 28.2
  • EUR 34.1
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

Кабмін продовжив економічні санкції проти РФ до кінця 2021 року

Реклама на dsnews.ua

Кабінет міністрів України на засіданні 25 листопада схвалив зміни до постанови № 1166 від 30 грудня 2015 року "Про заборону ввезення на митну територію України товарів, що походять з Російської Федерації"

Про це йдеться в повідомленні Радіо Свобода, передає "ДС".

Документ продовжує до 31 грудня 2021 року дію режиму СОТ, що передбачає застосування високих ставок ввізного мита для російських товарів замість нульової ставки, що діяла на деякі російські товари відповідно до угоди про режим вільної торгівлі між країнами СНД.

Видання нагадує, що Україна і Росія вводять двосторонні санкції з 2014 року, після окупації Криму і початку війни на Донбасі.

У березні 2019 року набули чинності українські санкції щодо 294 юридичних та 848 фізичних осіб.

Уряд Росії в квітні того ж року прийняв рішення про розширення санкцій проти України.

У свою чергу в травні 2019-го Україна доповнила перелік російських товарів, заборонених до ввезення в Україну. Серед заборонених є кілька груп промислових товарів, мінеральних добрив, сільськогосподарської продукції, транспортних засобів. Загальна вартість цієї продукції становить 510 млн доларів на рік.

Також уряд затвердив введення спеціального мита для товарів з Росії, яке застосовується з 1 серпня 2019 року незалежно від інших видів мита.

Нагадаємо, раніше Володимир Путін на зустрічі з його кумом, народним депутатом і одним з лідерів ОПЗЖ Віктором Медведчуком заявив, що Росія повинна готуватися пом'якшувати обмежувальні заходи, введені проти України.

    Реклама на dsnews.ua