• USD 28.4
  • EUR 33.4
  • GBP 36.9
Спецпроєкти

Кабмін відзвітував про розподіл 100% коштів Фонду боротьби з COVID-19

Реклама на dsnews.ua

Станом на 24 липня Уряд розподілив 66 млрд грн коштів Фонду боротьби з COVID-19 за пріоритетними напрямами. Таким чином, обсяг виділених коштів із Фонду досягнув обсягу бюджетного призначення, який було затверджено у держбюджеті на 2020 рік

Про це йдеться у повідомленні пресслужби Міністерства фінансів України, інформує "ДС".

Зазначається, що "міністерство на постійній основі забезпечує висвітлення інформації про фінансовий стан Фонду, отримувачів коштів, цілі та обсяги їх використання". 

Фонд було створено насамперед для фінансування додаткових видатків на охорону здоровʼя та соціальних видатків, безпосередньо повʼязаних із епідемією COVID-19.

У Мінфіні наголосили, що від початку у Фонд закладалося 64,7 млрд грн. З урахуваннями змін, ухваленими законами України та рішеннями уряду, обсяг фонду склав 66 млрд гривень. При цьому касові видатки коштів Фонду станом на 22 липня склали 9,7 млрд гривень.

Так, 16 млрд було виділено для системи охорони здоров’я, зокрема для забезпечення медиків засобами індивідуального захисту, для виплати їм підвищеної заробітної плати, закупівлі для лікарень необхідного обладнання, у тому числі апаратів штучного дихання, а також для будівництва, реконструкції та ремонту приймальних відділень опорних закладів охорони здоровʼя у госпітальних округах.

Для фінансування фонду з безробіття – виділено близько 7 млрд, з яких 2,7 млрд виділено на допомогу з часткового безробіття. Ще 1,2 млрд виділено Мінсоцполітики для фізичних осіб підприємців, які не можуть працювати через карантинні обмеження і мають дітей віком до 10 років.

Також 2,5 млрд спрямовано на доплати військовослужбовцям, поліцейським та відповідним категоріям, "які забезпечують життєдіяльність населення". Окрім того, 35 млрд піде на реконструкцію, ремонт та утримання автомобільних доріг.

Як писала "ДС", 16 липня стало відомо, що у "коронавірусному" фонді України практично не залишилося грошей. Водночас стало відомо, що з нього виділяють 41 млн грн на лікування перших осіб держави, зокрема президента Зеленського.

Довідка. Термін дії Фонду розрахований на період карантину і на наступні після його офіційного завершення 30 днів. Крім того, Держаудитслужба здійснює безперервний контроль за використанням коштів, які спрямовуються в межах Фонду, задля уникнення чи виявлення можливих зловживань із використанням коштів Фонду.

    Реклама на dsnews.ua