• USD 28.3
  • EUR 34.4
  • GBP 38.8
Спецпроєкти

Як американці ринок біткоїнів у Азії відбирають

Американські інвестори зацікавилися біткоїнами після того, як влада посилила контроль над цією галуззю

Американські інвестори поглинають зростаючий біткоїн
Американські інвестори поглинають зростаючий біткоїн / Depositphotos
Реклама на dsnews.ua

Журналісти Reuters Том Уілсон і Алан Джон в своєму матеріалі пишуть про те, що несподіваний рекордний стрибок ціни на біткоїни може свідчити про глобальну зміну ринку цієї криптовалюти.

Біткоїн на цьому тижні потрапив на перші шпальти в зв'язку з рекордним зростанням його вартості. І крім цього, простежується тенденція, яка може докорінно змінити весь ринок криптовалюти: біткоїн масово йде зі Східної Азії в Північну Америку.

Вартість біткоїнів, найдорожчої криптовалюти, у вівторок злетіла до неймовірних $19 918, що зумовив попит з боку інвесторів, які відносяться до віртуальній валюти і як до ризикового активу, і як до хеджування інфляційного ризику, і як до популярного способу проведення транзакцій.

Однак цей стрибок також ілюструє зміну балансу на ринку, де, як правило, ще з моменту створення криптовалюти таємничим Сатоши Накамото більше десяти років тому домінують інвестори з країн Східної Азії (Китаю, Японії і Південної Кореї).

Але найбільше від зростання її вартості на 165% в поточному році виграли інвестори з Північної Америки.

За даними Reuters, щотижневий чистий приплив біткоїнів на платформах, якими в основному користуються жителі Північної Америки, в цьому році виріс більше ніж в 7 тис. разів і в середині листопада досяг 216 тис. біткоїнів на суму $3,4 млрд.

Біржі Східної Азії в програші.

Реклама на dsnews.ua

За даними американського ресурсу Chainalysis, що спеціалізується на біткоїнах, минулого місяця ті, хто обслуговують інвесторів в цьому регіоні, витратили 240 тис. біткоїнів на суму $3,8 млрд. У січні ж приплив становив лише 1,4 тис. біткоїнів.

Як розповіли в інтерв'ю Reuters представники кріптовалютних платформ і інвестори з США, Європи, Південної Кореї, Гонконгу та Японії, така зміна на ринку пояснюється зростанням інтересу до біткоїнів з боку великих американських інвесторів.

"Несподіване підвищення інтересу з північноамериканського регіону призвело до зрушень на ринку біткоїнів, а також до зміни балансу в розподілі активів між різними біржами і платформами", — пояснила Сиара Сан з компанії Huobi Global Markets (Сейшельські острови), "дочки" китайської компанії, що працює на декількох азіатських ринках.

За даними Chainalysis, який збирає дані по регіонах за допомогою таких інструментів, як маркування гаманців криптовалюти, жителі Східної Азії, Північної Америки та Західної Європи є найбільшими утримувачами біткоїнів. Причому тільки на перші дві припадає близько половини всіх переказів.

Профільні експерти вважають, що поки рано говорити про фундаментальні зміни на ринку, особливо в цьому році безпрецедентних фінансових потрясінь, викликаних пандемією.

Перетікання біткоїнів в Північну Америку в цьому році не обов'язково є "ознакою того, що центр ваги зміщується в бік США", — йдеться у заяві Джеймса Куїнн з Q9 Capital.

Також експерти наголошують на тому, що сама по собі торгівля криптовалютою в порівнянні з традиційними активами дуже непрозора і регулюється фрагментарно. А значить, отримати вичерпну інформацію про цей не зовсім розвинений фінансовий сектор вдається дуже рідко.

Проте Chainalysis звернула увагу на те, що за обсягами торгівлі головні біржі Північної Америки з найактивнішими блокчейнами в цьому році обійшли показники Східної Азії. Що не дуже незвично, адже Північна Америка і раніше часом вибивалася в лідери, хоча ще ніколи з таким серйозним відривом.

Обсяги торгівлі на чотирьох основних північноамериканських платформах в цьому році зросли вдвічі і в кінці листопада досягли 1,6 млн біткоіїнів в тиждень. У той час же час на 14 головних біржах Східної Азії цей показник виріс на 16% — до 1,4 млн біткоїнів.

Для порівняння: роком раніше Східна Азія лідирувала — 1,3 млн в тиждень проти 766 тис. в Північній Америці.

Опитані Reuters експерти заявили, що американські інвестори насторожено відносяться до комплаєнсу, багатьох з яких раніше стримувала непрозорість ринку, змінили свою думку в зв'язку з посиленням контролю над американською криптоіндустрією.

Біржі США в цілому регулюються більш жорстко, ніж багато бірж в Східній Азії, а в цьому році американські регулюючі та правоохоронні органи зробили кілька кроків, які прояснили суть здійснення нагляду за операціями з біткоїнами.

Наприклад, в липні головний банківський регулятор повідомив, що національні банки можуть надавати послуги зі збереження криптовалюти. У жовтні міністерство юстиції також пояснило, як буде діяти система правозастосування для цифрових валют.

"Все чіткіше проглядається різниця на ринку там, де немає нормативної бази або зрозумілих правил, і там, де вони є", — сказав Кертіс Тінг, який представляє велику американську біржу Kraken.

"Серйозні організації хочуть передбачуваності, яку їм пропонує регульована чіткими правилами платформа", — додав він.

Так, активи під управлінням Grayscale (Нью-Йорк), найбільшого в світі фонду, керуючого цифровими валютами, виросли до рекордних $10,4 млрд, що більш ніж на 75%, ніж у вересні. Його біткоіни-фонд виріс на 85%.

"Багато фондів США торгують з великими американськими контрагентами", — розповів Крістофер Матта з 3iQ, канадського фонду, керуючого цифровими активами клієнтів в США, згадавши такі біржі, як Coinbase в Каліфорнії, які контролюються фінансовими регуляторами Нью-Йорка.

"Це пряме підтвердження того, наскільки важливий регулюючий характер на ринку і наявність регульованих майданчиків для торгівлі — ось, про що точно замислюються інвестори", — сказав він.

Ще одним фактором, який зумовив тенденції 2020 р., за словами криптоекспертів, є скорочення армії роздрібних інвесторів в Азії, через які в 2017 р. трапився бум біткоїнів.

За словами Ін Хо з Інституту дослідження блокчейнів Корейського університету, строгі правила відлякують таких інвесторів.

А співзасновник Гонконгської асоціації біткоїнів Лео Віз вважає, що страх, що великі роздрібні біржі, пов'язані з Китаєм, але чиї головні офіси знаходяться в інших країнах, можуть піддатися переслідуванню з боку Пекіна, ймовірно, теж призвела до зниження попиту.

Наприклад, в жовтні компанія OKEx, чия штаб-квартира знаходиться на Мальті, але вона була заснована в Китаї, майже на 6 тижнів призупинила зняття криптовалюти, тому що один з її керівників співпрацював зі слідством в Китаї.

За словами директора OKEx з фінансових ринків Леннікс Лая, компанія відновила зняття коштів 26 листопада, і його резерви повністю покривали депозити, тому користувачі могли знімати кошти без обмежень.

Хоча Азія і залишається великим центром криптовалютної торгівлі, на деяких біржах вже спостерігається серйозне зрушення.

"Сьогодні, думаю, на ситуацію впливає Північна Америка. Там дуже багато валюти купують", — сказав Юзо Кано, співзасновник bitFlyer (Токіо), який управляє біржами в Японії, Європі і США.

    Реклама на dsnews.ua