• USD 28.1
  • EUR 33.2
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

Як отримати компенсацію за зруйноване житло на Донбасі: Резніков описав механізм

Реклама на dsnews.ua

Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій до кінця року зможе розподілити 20 млн гривень на компенсації за житло, зруйноване в результаті збройного конфлікту на Донбасі

Про це заявив віцепрем'єр-міністр, глава МінВОТ Олексій Резніков, передає "ДС" із посиланням на Новини Донбасу.

Він нагадав, що фінансування для компенсацій у 2020 році було урізано в держбюджеті з 40 до 20 млн гривень. У середу, 2 вересня, Кабінет міністрів затвердив порядок виплат компенсації постраждалим.

«Це не компенсація конкретних метрів або даху, або вікна, зруйнованих у результаті збройної агресії РФ. Це компенсація порушеного майнового права», — зазначив Резніков, відповідаючи на питання журналістів у Києві в п'ятницю.

Максимальний розмір компенсації — 300 тисяч гривень.

Як розповів Резніков, кошти буде направлено до Донецької і Луганської облдержадміністрацій, звідки далі їх розподілятимуть по місцевих бюджетах. Також передбачено створення комісій під контролем і за участю МінВОТ і представників органів місцевої влади, які займуться розглядом заявок на компенсації.

«За 6 років війни такої компенсації уряд іще не виплачував», — підкреслив віцепрем'єр.

Резніков також порадив людям, які претендують на компенсацію, вже подавати заявки в органи місцевої влади, не чекаючи створення комісій.

    Реклама на dsnews.ua