• USD 28
  • EUR 33.5
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

Калькулятор у допомогу. Нардеп-"слуга" відхрестився від "сюрпризу" для фермерів

Реклама на dsnews.ua

Власникам земельних паїв у разі прийняття законопроєкту №3131 доведеться платити за 1 га близько 1400 грн, а не 6 тис. грн, як написали ЗМІ

Про це заявив народний депутат від партії "Слуга народу" Мар'ян Заблоцький в ефірі телеканалу "Україна 24", передає "ДС".

Так він прокоментував інформацію про те, що рядові власники паїв будуть платити 6 тис. грн у бюджет на рік.

"Я не знаю, що це Deutsche Welle написав. Це фейк, цифри брали з повітря. Я поки не маю пояснення, звідки вони їх взяли. Є ініціатива, яка говорить, що всі місцеві податки в бюджет села потрібно оплатити. Вираховували ми їх приблизно у сумі 1,4 тис. грн за гектар. Звідки взялося 6 тис. грн і те, що вони зараз платять 140 грн - я не знаю", - сказав він.

За словами нардепа, коли писали цей законопроєкт, "дрібні фермери просили, щоб ми поставили мінімальну суму податків на гектар - 4-5 тис. грн, тоді як агрохолдинги насправді платять набагато менше".

"У законопроєкті не сказано про 6 тис. грн, а середня цифра прописана в 1,4 тис. грн за гектар. Це зроблено для того, щоб певні аграрії не уникали сплати в місцевий бюджет. Насправді від того, що місцевий аграрій не сплачує до бюджету податки чеоез тіньову оренду, тіньові зарплати, не виграє ніхто. Ми говоримо, що загальна сума місцевих податків повинна бути не менше. Насправді вона у всіх чесних фермерів набагато більша", - зазначив Заблоцький.

Нардеп "Слуги народу" запевнив, що ніяких нових податків не створюється - "це не новий податок, а старий, де регулюється сума".

Як повідомляла "ДС", раніше в ЗМІ писали, що до Верховної Ради внесено проєкт закону про детінізацію доходів від виробництва сільгосппродукції, згідно з яким власники землі повинні будуть платити близько 1500 грн з кожного гектара землі в рік. Платити потрібно буде навіть у випадку, якщо земля не обробляється. За даними Держгеокадастра, середній пай в Україні складає 4 га. Таким чином, власник середнього по площі паю повинен сплатити 6 тис. грн.

    Реклама на dsnews.ua