• USD 27.4
  • EUR 32.4
  • GBP 35.9
Спецпроєкти

Калькулятор в допомогу. Нардеп-"слуга" відхрестився від "сюрпризу" для фермерів

Реклама на dsnews.ua
Власникам земельних паїв у разі прийняття законопроекту №3131 доведеться платити за 1 гектар близько 1400 грн, а не 6 тис. грн, як написали ЗМІ

Про це заявив народний депутат від партії "Слуга народу" Мар'ян Заблоцький в ефірі телеканалу "Україна 24", передає "ДС".

Так він прокоментував інформацію про те, що рядові власники паїв будуть платити 6 тис. грн у бюджет на рік.

"Я не знаю, що це Deutsche Welle написав. Це фейк, цифри брали з повітря. Я поки не маю пояснення, звідки вони їх взяли. Є ініціатива, яка говорить, що всі місцеві податки в бюджет села потрібно оплатити. Вираховували ми їх приблизно у сумі 1,4 тис. грн за гектар. Звідки взялося 6 тис. грн і те, що вони зараз платять 140 грн - я не знаю", - сказав він.

За словами нардепа, коли писали цей законопроект, "дрібні фермери просили, щоб ми поставили мінімальну суму податків на гектар - 4-5 тис. грн, тоді як агрохолдинги насправді платять набагато менше".

"У законопроекті не сказано про 6 тис. гривень, а середня цифра прописана в 1,4 тис. грн за гектар. Це зроблено для того, щоб певні аграрії не уникали сплати в місцевий бюджет. Насправді від того, що місцевий аграрій не сплачує до бюджету податки з-за тіньової оренди, тіньові зарплати, не виграє ніхто. Ми говоримо, що загальна сума місцевих податків повинна бути не менше. Насправді вона у всіх чесних фермерів набагато більше", - зазначив Заблоцький.

"Слуга народу" запевнив, що ніяких нових податків не створюється - "це не новий податок, а старі, де регулюється сума".

Як повідомляла "ДС", раніше в ЗМІ писали, що до Верховної Ради внесено проект закону про детінізації доходів від виробництва сільгосппродукції, згідно з яким власники землі повинні будуть платити близько 1500 грн з кожного гектара землі в рік. Платити потрібно буде навіть у випадку, якщо земля не обробляється. За даними Госгеокадастра, середній пай в Україні складає 4 га. Таким чином, власник середнього по площі паю повинен сплатити 6 тис. грн.

    Реклама на dsnews.ua