• USD 28.3
  • EUR 33
  • GBP 36.5
Спецпроєкти

Фокстрот продовжує масштабний ребрендинг мережі

Пройшов фактично рік з моменту, коли Фокстрот, найбільша мережа з продажу побутової та електронної техніки, в рамках масштабного ребрендингу презентувала пілотний проєкт абсолютно нового формату магазину в Броварах (Київська обл.), який надалі став основою для тиражування на інших торгових точках. І навіть форс-мажор, пов'язаний з весняним карантином, хоч і скорегував, але в цілому не вплинув на плани компанії

Реклама на dsnews.ua

Що вже зроблено, які результати досягнуто і що ще заплановано на першому прес-ланчі для ЗМІ в одному з нових магазинів (у столичному ТРЦ Retroville) розповів Олексій Зозуля, виконавчий директор "Фокстроту".

"Мережа Фокстрот представлена на ринку понад два десятки років. Відповідно, "ядро" наших покупців сформувалося давно, і ми дуже цінуємо їх лояльність. Але життя бурхливо рухається вперед, тому, щоб залишатися потрібними і цікавими для наявної аудиторії і залучати нову, необхідно встигати за постійно мінливими трендами і відповідати запитам споживачів", – зазначив CEO компанії.

Це і стало головним інсайтом ребрендингу зі слоганом "Оновлюйся!". При цьому, закликаючи до оновлення, компанія почала з себе: оновлення магазинів роздрібної мережі в абсолютно новому форматі "білого хаба", перезапуску онлайн-майданчики FOXTROT.UA і посилення омніканальної моделі бізнесу, запуску нових сервісів і послуг. Все спрямоване на те, щоб зберегти і зміцнити лідерство в галузі.

В цілому, за останній рік "нове обличчя" отримали близько 30 магазинів (з 162 існуючих). За сприятливих умов до кінця року компанія має намір збільшити цей показник до 40. Що ж має на увазі під собою новий формат, можна переконатися в ряді оновлених магазинів в Києві, Дніпропетровську, Львові, Луцьку, Чернігові, Миколаєві, Сумах, Херсоні та інших містах присутності бренду. Стильні, світлі і сучасні магазини, де все максимально продумано з точки зору презентації і вибору товару.

"Родзинка" кожного такого магазину – простір "хаб", в якому під одним білим дахом обʼєднані основні функціональні зони: кас, отримання інтернет-замовлень і послуг сервісу. Ще одна окрема затишна зона виділена для оформлення споживчих кредитів від банків-партнерів, лаунж-зона – для кави-брейка і зарядки гаджетів, а також затишна локація для самих юних покупців.

Як зазначив Олексій Зозуля, магазини, де вже провели ребрендинг, на 20% збільшили ефективність продажів у порівнянні з іншими торговими точками мережі.

"Насправді тільки світлом, новими меблями, зміною кольорів або дизайну сьогодні покупця не здивуєш. Його цікавить питання надійності, гарантія справедливої ціни, високі стандарти сервісу. Кожен крок назустріч покупцеві вітається і виражається в його лояльності до бренду. Тому для нас важливо, щоб клієнти відчули зміни в обслуговуванні, рівні експертизи, роботі інтернет-магазину та зручність здійснення онлайн-замовлень, швидкості доставлення і якості послуг", – упевнений директор мережі.

Приміром, нещодавно запущена в Фокстрот опція Найс Прайс передбачає можливість для покупця розраховувати на ту ціну, яка є справедливою на поточний момент. Тобто якщо при купівлі у мережевих операторів покупець бачить ціну дешевше, Фокстрот дає аналогічну. А якщо протягом двох тижнів після покупки вартість там змінилася, магазин поверне цю різницю.

Крім того, у бренду зʼявився ще один слоган: "Сайтуй на foxtrot.ua", в якому закладена можливість покупця вибирати найбільш зручний для нього спосіб покупки в онлайн-режимі 24/7 на сайті foxtrot.ua.

В цілому, якщо говорити про результати першого року ребрендингу, Фокстрот вдалося:

· відкрити/реформатувати 27 магазинів нового формату, з них в планах до кінця року – збільшити показник до 40;

· частота покупки зросла на 7%, показник утримання покупців виріс – на 20%, а база лояльних покупців збільшилася до 10 млн.;

· частка онлайн-продажів у загальній структурі зросла до 20%, частка послуги "пікап" (самовивіз інтернет-замовлень з будь-якого магазину мережі) у загальному обороті зросла вдвічі;

· проти минулого року (червень до червня) частка товарообігу онлайн зросла на 270%, трафік на foxtrot.ua – в 2 рази. А в період березень-травень (гострий період карантину) онлайн-продажі зросли на 320%;

· повернувся головний бренд-персонаж – лисичка Фоксі, з допомогою якої Фокстрот став ще ближче до клієнтів.

"Ми переконалися у правильності обраної стратегії в бік посилення омніканальної бізнес-моделі. Тому і далі продовжимо рухатися в цьому напрямку, оновлювати роздрібну мережу, удосконалити й уніфікувати сервіс для будь-якої точки контакту", – резюмував CEO Фокстрот.

Про перші антикризові дії компанії в перший місяць з початку пандемії Олексій Зозуля розповідав "ДС" в квітні.

    Реклама на dsnews.ua