• USD 28
  • EUR 33.2
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

Власник компанії TCEH office space club звинувачує бізнес-центр SUMMIT в рейдерському захопленні бізнесу

Реклама на dsnews.ua

Власник компанії TCEH office space club Наталія Діденко намагається через суд домогтися від ТОВ "АІС-СП", що управляє столичним бізнес-центром SUMMIT, справедливої сатисфакції за її бізнес, який керівництво бізнес-центру, за її словами, просто відібрало

Наталія Діденко розповіла, що вона уклала з "АІС-СП" договір оренди в бізнес-центрі "SUMMIT" на вул. Грушевського в Києві 1500 кв. м площ, на яких вона планувала створити клубні офіси — готові офіси для здачі в оренду компаніям. "Цей бізнес чимось нагадує коворкінг, тільки офісні площі призначені для здачі в оренду не окремим підприємцям, а відразу цілим компаніям. Для бізнесу це дуже зручно: він отримує готове приміщення з переговорними, кабінетами, і не витрачає час на організацію і рішення адміністративних питань — весь сервіс на себе беремо ми ", — пояснила вона.

За словами Діденко, площі в бізнес-центрі вона отримала у стані "після будівельників", і вклала понад $ 800 тис. В перепланування, ремонт, обладнання і створення офісних просторів. У той же час частину зобовʼязань щодо інфраструктури взяли на себе власник площ — компанія "АІС-СП". Як зазвичай буває в таких випадках, за орендодавцем залишається прокладка систем вентиляції та кондиціонування в орендованому приміщенні. Наталія Діденко каже, що ці роботи власник обіцяв завершити до вересня 2019 р. що дозволило б їй вже у вересні почати експлуатацію орендованих площ, які на той час вже були готові прийняти її клієнтів.

Однак, як вона розповіла, "АІС-СП" свої обіцянки не дотримала — роботи підрядниками БЦ не були виконані у вересні, ні у жовтні минулого року. "Я підписала акт прийому-передачі мені площ тільки 28 жовтня минулого року. Два місяці — вересень і жовтень минулого року — це періоди найбільшої активності бізнесу. Але через затримку з боку" АІС-СП "ми не змогли вчасно розпочати роботу, і в результаті зазнали величезних збитків ", — зазначила Діденко.

Крім того, уточнила власниця TCEH office space club, бізнес-центр так і не виконав умови договору щодо інфраструктури, а саме: не були відкриті ані конференц-зали, ані кафе, ані навіть кава-точка — те, чим мали користуватися клієнти її компанії. Навіть питання з мобільним звʼязком було частково закрите лише в січні.

А в березні цього року почався карантин — транспорт в столиці зупинився, офіси компаній перейшли на дистанційну роботу, і TCEH office space club не зміг отримати очікуваний прибуток від здачі офісів в оренду. Тому у компанії TCEH office space club перед бізнес-центром SUMMIT очікувано утворився борг з оплати оренди за приміщення.

За словами Наталії Діденко, керівництво бізнес-центру відмовилося надати знижку з оплати оренди, пори те, що ділова активність через карантин істотно знизилася, і її бізнес виявився в форс-мажорних обставинах. "Ми навіть отримали висновок Торгово-промислової палати про те, що наш випадок визнано форс-мажором", — сказала вона.

Також керівництво бізнес-центру нібито відмовилося вести переговори про способи врегулювання заборгованості. "Я пропонувала найрізноманітніші варіанти вирішення проблеми: відстрочення або розстрочення оплати, реструктуризація заборгованості, повернення частини приміщень та інше. Але компанія" АІС-СП "відмовилася розглядати всі запропоновані мною варіанти, навіть не прийняли варіант продажу їм корпоративних прав на мою компанію", — сказала Наталія Діденко.

Далі, за її словами, 6 липня цього року керівництво бізнес-центру опечатало приміщення, взяті в оренду компанією TCEH office space club, а її клієнтів протягом 3 годин просто виставило на вулицю. У підсумку через те, що компанія "АІС-СП" затримала введення в експлуатацію бізнес-центру, а також через карантин, компанія TCEH office space club фактично пропрацювала лише 4 місяці з 10.

На думку Наталії Діденко, поведінка компанії "АІС-СП" дуже схожа на заздалегідь ретельно сплановану акцію із захоплення її бізнесу: спочатку запустити в бізнес-центр орендаря, який вкладе чималі гроші в ремонт приміщень та організацію бізнесу, а потім — забрати готовий бізнес собі. "Я ніяк інакше не можу це пояснити. Всі мої пропозиції вирішити проблему заборгованості відразу ж відміталися. Коли ж стало зрозуміло, що шукати компромісні рішення ніхто не планує, я попросила місяць на те, щоб закрити всі питання. Але керівництво бізнес-центру відмовило, пославшись на те, що у них вже інші плани на це приміщення ", — розповіла вона.

Наталія Діденко зазначає ще одну цікаву деталь, яка характеризує поведінку власників бізнес-центру. Після подачі позову до Господарського суду Києва відповідач, компанія "АІС-СП", повинна була надати їй, як позивачеві, відгук. Однак на засіданні суду 9 листопада зʼясувалося: "АІС-СП" направила цей відгук лише на юридичну адресу TCEH office space club — на вул. Грушевського, 9б в бізнес-центр "SUMMIT", з якого вона фактично вигнала орендаря, і доступу до якого орендар більше не має.

Наталія Діденко запевняє, що в суді вона хоче домогтися лише справедливості, захистити свої права, і отримати те, що належить компанії. Що несправедливо використовувати ситуацію для того щоб заволодіти чужим майном і результатами праці. Інвестиції вкладені в ремонт приміщень і створення клубних офісів TCEH в бізнес-центрі SUMMIT склали понад $800 тис. і в гарантійний платіж — $100 тис.

Раніше в інтервʼю виданню "Дело", Наталія Діденко розповіла про подальщі плани з розширення мережі TCEH і подробицях конфлікту з бізнес-центром Summit.

    Реклама на dsnews.ua