• USD 28.1
  • EUR 33.8
  • GBP 38.9
Спецпроєкти

Карантин вихідного дня: Шмигаль занепокоївся, що мери не слухаються його заборон і натравив на бізнес поліцію

Реклама на dsnews.ua

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль наголосив, що міські голови не мають повноважень дозволяти або забороняти дію рішень уряду на території окремо взятої територіальної одиниці

Про це він заявив під час селекторної наради з керівниками областей щодо ситуації з поширенням COVID-19 на території України, повідомляє "ДС" з посиланням на пресслужбу Кабінету міністрів.

"У міських голів немає повноважень дозволяти або забороняти дію рішень Уряду на території окремо взятої територіальної одиниці. Рішення Уряду діють безумовно і підлягають виконанню всіма суб’єктами господарювання, які розташовуються на території України. Карантин вихідного дня стосується винятково визначеного переліку суб’єктів господарювання, які є на території України. Якщо це, наприклад, ТРЦ, то він має бути закритий протягом вихідних", — сказав Шмигаль.

Він також наголосив, що голови ОДА мають скоординувати роботу місцевої поліції та Держпродспоживслужби для перевірки суб’єктів господарювання, які на вихідні не повинні приймати відвідувачів.

За результатами наради було доручено Держпродспоживслужбі спільно з Національною поліцією здійснювати перевірки на дотримання протиепідемічних заходів у невеликих магазинах та на продуктових ринках.

Нагадаємо, 11 листопада Кабмін ввів карантин вихідного дня в Україні з 14 листопада — з 00:00 суботи до 00:00 понеділка.

Львів, Тернопіль, Краматорськ, Словʼянськ Донецької області відмовилися вводити карантин. Також у Рівному вирішили не поспішати з карантином вихідного дня.

Крім того, петиція з вимогою скасувати карантин вихідного дня зʼявилася на сайті президента Володимира Зеленського.

    Реклама на dsnews.ua