• USD 27.1
  • EUR 33
  • GBP 38.2
Спецпроєкти

Київські перевізники закликали владу дати гроші або підняти тарифи на проїзд

Комунальні підприємства "Київський метрополітен" і "Київпастранс" просять столичну владу підтримати підприємства у час пандемії коронавірусу – виділити кошти з бюджету

Facebook-страница Мар'яны П'єцух
Реклама на dsnews.ua

Альтернативним варіантом є підвищення тарифів на проїзд. Обґрунтована ціна однієї поїздки, вважають у КП, становить 21 гривню, інформує "ДС".

"Виклики пандемії серйозно вплинули на нашу роботу за останні два роки. Ми бачимо два можливих шляхи розвʼязання цієї ситуації: підтримка….коштами міського бюджету. Або перегляд існуючого тарифу на перевезення пасажирів. Згідно з розрахунками на 2021 рік, планова економічно обґрунтована собівартість перевезення 1 пасажира у метро складає 20,04 грн, а економічно-обґрунтований тариф на 2021 рік становить 21,05 гривні", — йдеться у спільній заяві транспортників.

У метрополітені наголосили, що з початку пандемії пасажиропотік значно упав: з 495 мільйонів 339 тисяч пасажирів у 2019 році до 279 мільйонів 484 тисяч пасажирів у 2020 році і до 85 мільйонів 163 тисяч пасажирів за 4 місяці 2021 року.

У підприємстві зазначили, що через це є ризик затримки чи невиплати зарплати працівникам. Днями КП отримало інформацію про переведення адміністративного персоналу на 4-денний робочий тиждень. Це рішення торкнеться близько 3000 працівників, які будуть недоотримувати пʼяту частину своєї заробітної плати.  

У метрополітені вказали, що для забезпечення роботи підприємства вони потребують мінімум 1 мільярд 514 мільйонів гривень.  

 У "Київпастрансі" зі свого боку заявили, що перевезення впали на 39,9%. При цьому тарифи на електроенергію підвищились в 1,2 раза, а мінімальна зарплата – в 1,75 раза.

За розрахунками КП, економічно-обґрунтовані тарифи на 2021 рік: 25,18 гривні – на проїзд наземними видами транспорту (трамвай, тролейбус, автобус) та 78,90 гривні – на проїзд міською електричкою. У підприємствах заявили, що наразі існує загроза відключення електроенергії, скорочення працівників та затримки зарплати, що призведе до транспортного колапсу у столиці.

Раніше в Асоціації міст України заявили, що з 2016 року держава не виконує норму Конституції щодо компенсації витрат з місцевого бюджету, які виникли внаслідок рішень державної влади.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua