• USD 39.8
  • EUR 43.3
  • GBP 50.6
Спецпроєкти

"Київстар" продовжує співпрацю з ДСНС у сфері розмінування України: підписано меморандум

Найбільший оператор електронних комунікацій в Україні "Київстар" та Державна служба з надзвичайних ситуацій підписали меморандум про співпрацю

Реклама на dsnews.ua

Про це повідомили у пресслужбі "Київстар", передає "ДС".

Мета підписання меморандуму — удосконалення процесу розмінування територій, які зазнали руйнувань внаслідок російської збройної агресії, підвищення рівня безпеки в територіальних громадах та відбудови України. 

Передбачається, що "Київстар" та ДСНС почнуть співпрацю з використанням сучасних технологій для операторів з розмінування. Зокрема — проводитимуть спільне випробування сервісів сигналу корекції RTK задля забезпечення високої точності картографування забруднених територій та моніторингу виконання робіт.

Як зазначають у компанії, "Київстар" — перший і єдиний оператор електронних комунікацій України, який надає послугу RTK і має власну мережу покриття точного позиціонування. "Київстар" забезпечить партнерів доступом до технології RTK та надаватиме рекомендації щодо вибору та використання GNSS-приймачів. Крім того, фахівці компанії проводитимуть аналітичні дослідження з випробування технологій позиціонування та визначення координат на місцевості.

"Допомагати у відновленні країни — важлива місія для "Київстар" та усіх українців. Але таке відновлення неможливе без швидкого і безпечного розмінування територій. "Київстар" готовий ділитися досвідом впровадження новітніх технологій, що допоможуть пришвидшити розмінування, адже українці не можуть чекати десятиліттями", — прокоментував директор з розвитку нових напрямків бізнесу "Київстар" Ілля Польшаков.

За його словами, застосування рішень з підтримкою технології RTK (що дає точність до 2,5 см) дозволить краще визначати координати небезпечних об’єктів та меж небезпечних територій. А це допоможе вберегти життя як піротехніків ДСНС, так і мирних жителів.

Заступник голови ДСНС Роман Примуш наголосив на важливості співпраці між державними структурами та бізнесом — особливо у час, коли українці протистоять збройній агресії РФ та виборюють своє право на вільне життя у незалежній країні.

"Державна служба України з надзвичайних ситуацій активно впроваджує у своїй діяльності новітні технології. Одним із величезних викликів, які стоять нині перед надзвичайниками, є масштабне мінування ворогом української землі. І саме застосування нових рішень та підходів, зокрема цифровізація процесу, допомагає прискорити очищення забруднених територій від смертельно небезпечних російських "подарунків", але найголовніше — зберегти здоров'я й життя наших фахівців", — підкреслив Примуш.

Україна зараз — одна з найбільш замінованих країн у світі. Вибухонебезпечними предметами забруднено близько 156 тис. кв. км території.

    Реклама на dsnews.ua