• USD 36.6
  • EUR 35.3
  • GBP 39.5
Спецпроєкти

Китайська Skyrizon хоче відсудити в України $4,5 млрд через зрив покупки "Мотор Січі"

Китайська Beijing Skyrizon подала позов до Постійного арбітражу Гааги (Нідерланди) з вимогою до України виплатити $4,5 млрд як компенсацію за зрив угоди про приватизацію компанії "Мотор Січ"

Реклама на dsnews.ua

Про це пишуть китайські ЗМІ, передає "ДС" із посиланням на "Європейську правду".

За даними китайського видання Global Times, компанія Skyrizon подала заяву до арбітражу з вимогою визнати, що Україна порушила двосторонню угоду з Китаєм про заохочення та взаємний захист інвестицій. Компанія зажадала $4,5 млрд в якості компенсації за ймовірне несправедливе ставлення України до інвесторів.

За даними Skyrizon, китайські інвестори зазнали значних збитків в Україні та Китаї "через п'ятирічний період несправедливого поводження і застосування незаконних заходів, що продовжуються в Україні".

Зазначимо, що видання Global Times, у якому вийшла стаття про подання позову, — структурний підрозділ офіційного друкованого видання Центрального комітету Комуністичної партії Китаю "Женьмінь жибао".

Як повідомляла "ДС", 11 березня Рада національної безпеки і оборони прийняла рішення про націоналізацію підприємства "Мотор Січ", яке розташоване у Запоріжжі. Секретар РНБО Олексій Данілов пообіцяв, що інвесторам буде виплачено компенсацію.

У свою чергу, президент Beijing Skyrizon Aviation Industry Investment Ду Тао в інтерв'ю з приводу конфіскації "Мотор Січі" заявив, що дії України, крім Skyrizon, завдали шкоди досить широкому колу інвесторів.

Компанія вже заявила про підвищення суми вимог у міжнародному арбітражі за експропріацію українського активу.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua