• USD 27.2
  • EUR 32.4
  • GBP 37.9
Спецпроєкти

Коронавірус "змусив" ОПЕК зважитися на рекордне скорочення видобутку нафти

Реклама на dsnews.ua
Організація країн-експортерів нафти (ОПЕК) сьогодні, 5 березня, погодила зниження обсягів видобутку нафти до рекордного рівня

Так, щодобові обсяги видобутку повинні скоротитися ще на 1,5 млн барелів, передає "ДС" з посиланням на "Німецьку хвилю".

Втім, ці домовленості набудуть чинності тільки в другому кварталі поточного року і за умови приєднання до неї Росії. Якщо Москва приєднається до озвучених планів, то узгоджене скорочення обсягів видобутку нафти триватиме до кінця поточного року.

Саудівська Аравія, а також інші провідні гравці в ОПЕК будуть намагатися переконати російське керівництво піти на цей крок. Досі Росія погоджувалася скоротити щодобові обсяги видобутку нафти, але на узгодженому в грудня 2019 року рівні.

Коментарів щодо нових планів скорочення нафтовидобутку в Москві за станом на вечір четверга не було.

У той же час міністр енергетики Об'єднаних Арабських Еміратів Сухейль аль-Мазруи відразу попередив, що країни-члени ОПЕК не готові самостійно нести тягар, пов'язаний з таким рекордним скороченням обсягів видобутку нафти.

Нагадаємо, згідно з прийнятим 6 грудня 2019 рішенням 24 країн, що входять в угоду ОПЕК+, з початку 2020 року квоти щоденного видобутку були скорочені на 0,5 мільйона барелів.

Як писала "ДС", 28 лютого нафту марки Brent вперше з грудня 2018 року впала в ціні нижче $50 за барель.

    Реклама на dsnews.ua