• USD 38.2
  • EUR 41.3
  • GBP 48.2
Спецпроєкти

Кредитори просять Україну покарати власників банків-банкрутів і залучити колекторів

Реклама на dsnews.ua
Міжнародний валютний фонд, Всесвітній банк і Європейський банк реконструкції і розвитку закликають Національний банк і Мінфін мінімізувати вартості банківської кризи для українців

Про це сказано у відповідному листі, який підписали голова місії МВФ в Україні Рон ван Руден, директор Світового банку у справах України, Білорусі та Молдови Сату Кахконен, керуючий директор ЄБРР у країнах Східної Європи та Кавказу Франсіс Маліж, передає "ДС" з посиланням на FinClub.

"Наші інституції рішуче підтримують зусилля української влади, спрямовані на мінімізацію витрат для платників податків у зв'язку з банкрутствами банків, відповідно до чинного законодавства України, які також є ключовим зобов'язанням влади у відповідності з нашими програмами підтримки", - йдеться в листі.

Ціна, яку заплатили українці за фінансову стабілізацію, надзвичайно висока.

"Для платників податків вартість банкрутств банків з 2014 року склала понад 215 млрд грн, з яких 155 млрд грн витрачено на націоналізацію Приватбанку (або близько 7,5% від ВВП 2017 року)", - підкреслюється в листі.

Щоб повернути ці кошти, міністру фінансів Олександру Данилюку і в. о. голови НБУ Якову Смолія рекомендують дотримуватися ряду принципів.

"Перетворення зобов'язань пов'язаних сторін банку його капітал (bail-in), повернення непрацюючих кредитів з допомогою юридичної процедури "коллекшн", звернення стягнення на об'єкти забезпечення, а також притягнення до відповідальності колишніх власників збанкрутілих банків за збитки", - перераховують міжнародні кредитори.

Таким чином, цей лист варто сприймати як підтримку зусиль НБУ та Мінфіну щодо стягнення з екс-власників Приватбанку витрат, понесених на націоналізацію банку - вже витрачено 155,4 млрд грн, а також за підтримки проведеної операції bail-in на 29,4 млрд грн, яку в українських і міжнародних судах оскаржують пов'язані особи і кредитори Приватбанку.

МФО також "закликали всі гілки виконавчої влади та правоохоронні органи ретельно координувати свої зусилля з максимально можливого зниження вартості банкрутства банків".

    Реклама на dsnews.ua