• USD 28
  • EUR 33.5
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

Великих платників податків поменшає: у ДПС пояснили, чому

Реклама на dsnews.ua

Державна податкова служба України затвердила реєстр великих платників податків на 2021 рік

Про це йдеться у повідомленні пресслужби ДПС, передає "ДС".

До нового реєстру увійшли 1375 суб’єктів господарювання. Порівняно з реєстром на 2020 рік кількість підприємств скоротилася на 254 платника. Як зазначається, це пов’язано зі зміною критеріїв віднесення платників податків до категорії великих.

"Так, відповідно до Податкового кодексу України, великий платник податків – це, зокрема, юридична особа, в якої обсяг доходу від усіх видів діяльності за останні чотири послідовні податкові (звітні) квартали перевищує еквівалент 50 млн євро, або загальна сума податків, зборів, платежів, сплачених до Державного бюджету України (крім митних платежів) за такий самий період перевищує еквівалент 1,5 мільйона євро", — пояснили у податковій.

Раніше загальна сума податків, зборів, платежів, сплачених до держбюджету, складала 1 млн євро податкових та митних платежів.

Включення підприємств до Реєстру великих платників податків на 2021 рік вже відбувалось за оновленими критеріями.

До нового реєстру не потрапили 535 платників, які на сьогодні обслуговуються в Офісі великих платників податків ДПС та перебувають у реєстрі поточного року. Натомість реєстр 2021-го поповнився 281 новим великим платником, з яких, зокрема, 94 – підприємства торгівлі, 27 — фінансові та страхові установи.

Як писала "ДС", Кабінет міністрів ухвалив рішення про реорганізацію територіальних органів Державної митної служби та Державної податкової служби, які функціонували в якості юридичних осіб.

    Реклама на dsnews.ua