• USD 26.7
  • EUR 31.2
  • GBP 36.5
Спецпроєкти

Кубраков презентував план залучення коштів на масштабне оновлення українських портів

У четвер, 29 липня, на засіданні Національної ради реформ під головування Президента Володимира Зеленського було презентовано план реформ, які відкриють шлях до залучення коштів на оновлення інфраструктури українських портів

Реклама на dsnews.ua

Про це повідомив у Facebook міністр інфраструктури Олександр Кубраков.

Він розповів, що портова інфраструктура перебуває зараз у критичному стані — ступінь її зношеності досягнув 80%. У найближчі 5 років на оновлення українських портів необхідно залучити близько 17 млрд грн капітальних інвестицій. 

"Тому ми ініціювали зміну дивідендної політики – зниження виплат від АМПУ та держстивідорів в держбюджет до рівня 30%. Зараз це 80% від прибутку після сплати всіх податків. Такі зміни дозволять більше ніж на половину покрити потребу в капітальних інвестиціях, що дасть поштовх для розвитку міжнародної торгівлі та економіки в цілому", — написав Кубраков.

Міністерство інфраструктури використовує різні сценарії взаємодії з інвесторами, найбільш пріоритетним з яких є концесія. Так, до кінця року буде завершена передача в концесію ДП "Стивідорна компанія "Ольвія" та ДП "Херсонський морський торговий порт".

"Наразі реалізація концесійної угоди ускладнена бюрократичними процедурами. Необхідно імплементувати міжнародний досвід, щоб спростити процес передачі обʼєктів концесії інвестору", — підкреслив міністр.

Паралельно триває робота з розробки комплексних дозволів на будівництво обʼєктів портової інфраструктури та їх обслуговування, впроваджуються зміни в орендне законодавство. Через недосконалість законодавства портова галузь недоотримує близько $100 млн інвестицій.

Крім того, в рамках програми Президента Володимира Зеленського "Велике будівництво" впроваджується комплексний підхід з оновлення портової та припортової інфраструктури. До кінця року відбудеться модернізація порту "Южний", завершиться укладання та електрифікація колій дільниці Чорноморська – Берегова.

"Триває будівництво 5,3 км автодороги, що з'єднає М-28 Одеса – Южний з Одеським морським портом. Маршрут стане безкоштовною альтернативною до наявного, що проходить через територію приватної компанії", — додав Кубраков.

Раніше заступник голови Офісу президента, координатор "Великого будівництва" Кирило Тимошенко повідомив, що новий менеджмент порту "Южний" збільшив на 15% кількість обробки вантажів.

    Реклама на dsnews.ua