• USD 27.2
  • EUR 30.9
  • GBP 36.3
Спецпроєкти

Кулеба сказав, що потрібно для того, аби ЄС перестав знімати санкції з людей Януковича

Глава МЗС Дмитро Кулеба заявив, що наявність судових рішень є ключовим для збереження санкцій Європейського Союзу проти чиновників часів Віктора Януковича

Дмитро Кулеба
Дмитро Кулеба
Реклама на dsnews.ua

Про це міністр сказав у вівторок, коментуючи повідомлення ЗМІ про рішення ЄС виключити з санкційного списку міністра доходів і зборів часів Януковича Олександра Клименка, передає "ДС" із посиланням на Європейську правду.

"Ми будемо працювати разом із правоохоронцями для того, щоби зберігати санкції для цих осіб, але ще раз наголошу, що ключове — це судові рішення. Якщо не буде судових рішень, то зрештою санкції будуть зніматися", — сказав Кулеба на брифінгу в четвер.

"На початку цього тижня відбулася нарада під головуванням генерального прокурора України Ірини Венедіктової, я їй дуже вдячний за таку проактивну позицію. Ми зібралися: всі правоохоронці плюс МЗС та віцепрем'єр із європейської та євроатлантичної інтеграції, пройшлися по всіх справах, по всіх списках, побачили, де є більше перспектив, де є менше, і зараз коліщата державного механізму в цьому питанні крутитимуться швидше", — додав очільник МЗС.

Але, за його словами, час спливає, і ті фігуранти санкційного списку, стосовно яких немає судових рішень, поступово з нього випадають. 

"Це насамперед завдання для українських правоохоронних органів і судів. Кожна справа дуже велика, наскільки я розумію, і її розгляд займає час в умовах функціонування нашої судової системи, яка потребує реформування. Це не одноденна така справа, але рух уперед на цьому напрямі відбувається", — сказав міністр.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua