• USD 27.8
  • EUR 33.4
  • GBP 38.7
Спецпроєкти

Кулеба спрогнозував, коли Україна може стати частиною електромережі ЄС

Реклама на dsnews.ua

До 2023 року українська система електроенергії має повністю відʼєднатися від російської та білоруської і приєднатися до системи Європейського Союзу

Про це заявив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба в ефірі "5 каналу", передає "ДС".

За його словами, стратегія України нині — повністю відʼєднатися від російської системи, не залежати від неї жодним чином і в термін до 2023 року стати частиною електромережі Європейського Союзу.

"Потрібно пройти технологічний шлях, потрібно привести свою систему у відповідність до європейських стандартів. Мої колеги з Міністерства енергетики рухаються цим шляхом. Наскільки мені відомо, це (2023 рік, — ред.) найраніший термін, коли можна підготувати свою систему до переходу на роботу за європейськими стандартами", — каже Кулеба.

Міністр також пояснив, чому нині Україна змушена постачати електрику з Росії.

"Зараз фізично наша система з радянських часів приєднана до російської і білоруської електросистем. Тому в критичних ситуаціях із точки зору забезпечення електроенергією відбуваються вимушені тимчасові закупівлі електроенергії в тих, до кого ти приєднаний. Тому постачання електроенергії (з Росії, — ред.) є вимушеним тимчасовим кроком, жодним чином не свідчить про якусь переорієнтацію чи заробляння грошей. Вдарили морози — підвищилася різко потреба в Україні – відбулося постачання. Вимушений тимчасовий крок", — наголосив міністр.

Як писала "ДС", в.о. міністра енергетики Юрій Вітренко заявив, що одним з його головних завдань на посаді буде від’єднання України від загальної енергосистеми з РФ та Білоруссю.

    Реклама на dsnews.ua