• USD 28.3
  • EUR 33
  • GBP 36.5
Спецпроєкти

Лещенко заявив, що поліція вимагає за охорону поїздів 250 млн гривень на рік

Реклама на dsnews.ua

Поліцейська охорона коштуватиме Укрзалізниці 250 млн грн. щорічно, оскільки поліція наполягає, щоби ці послуги надавалися платно

Про це повідомив член наглядової ради Укрзалізниці Сергій Лещенко в Facebook, передає "ДС".

За словами Лещенка, Укрзалізниця довгий час намагається залучити представників поліції для роботи в поїздах із метою забезпечення громадського порядку.

"У той же час поліція наполягає, щоби такі послуги надавалися платно і трактувалися не як забезпечення громадського порядку, а як охорона. У масштабах УЗ це додаткові 250 млн гривень на рік — нагадаю, без усякої компенсації збитків пасажирських перевезень", — написав Лещенко.

Він нагадав, що транспортна поліція не супроводжує потяги з 2012 року, її було ліквідовано в 2015 році. Причому відновлення цього підрозділу, за словами Лещенка, в компетенції народних депутатів.

"Пасажири на рік платять близько 2 млрд грн ПДВ, і з цих податків утримується поліція, тому цілком логічно, щоби гроші платників податків ішли на забезпечення громадського порядку цих самих платників податків, у тому числі в поїздах — силами Національної поліції України", — підкреслив Лещенко.

Як повідомляла "ДС", 31 липня в потязі сполученням "Маріуполь — Київ" чоловік напав на жінку, побив і намагався зґвалтувати в присутності її малолітнього сина. Тричі судимого уродженця Запоріжжя Віталія Рудзька, якого підозрюють у нападі, було затримано і заарештовано на 60 днів без права виходу під заставу.

    Реклама на dsnews.ua